Grayscale: zatwierdzenie spotowego ETF Bitcoina jest kwestią czasu

Grayscale twierdzi, że bitcoin spot ETF to już tylko kwestia czasu

To tylko kwestia czasu, zanim pierwszy ETF w USA zostanie oparty na cenie spot pierwszej kryptowaluty. Radca prawny Grayscale Craig Salm i dyrektor finansowy Edward McGee są o tym przekonani.

Nadal skupiamy się na dodawaniuGBTCnotowana na NYSE Arca jako spotowy ETF Bitcoin. Chociaż termin tego jest z natury niepewny” – napisano w oświadczeniu.

Dyrektor finansowy Grayscale powiedział, że po zatwierdzeniu instrumentu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) inwestorzy nie będą musieli podejmować żadnych dodatkowych działań. Ich udziały w GBTC zamienią się w akcje na NYSE Arca.

Radca prawny zarządzającego aktywami nie był w stanie nawet podać przybliżonych ram czasowych uruchomienia spotowego funduszu ETF na Bitcoin. Według niego decyzja sądu na korzyść Grayscale i przekształcenie GBTC w fundusz giełdowy to sytuacja bezprecedensowa.

We wrześniu firma zwróciła się do SEC o „szybkie” zatwierdzenie narzędzia. W październiku sąd nakazał regulatorowi rozpatrzenie wniosku. W listopadzie strony omówiły szczegóły spotowego ETF-u na Bitcoin.

Dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, również nazwał zatwierdzenie funduszu ETF Bitcoina kwestią czasu . Według komisarz SEC Hester Pierce należało to zrobić pięć lat temu .

Comments (No)

Leave a Reply