Apple usuwa białą księgę Bitcoin z najnowszej wersji beta systemu macOS

Apple usuwa white paper bitcoina

Firma Apple usunęła dokument Bitcoin White Paper z najnowszej wersji beta systemu operacyjnego macOS. Zostało to zauważone przez niektórych użytkowników.

Witryna Apple 9to5Mac poinformowała, że ​​firma usunęła aplikację testową o nazwie Virtual Scanner II z najnowszej wersji beta systemu macOS Ventura 13.4, a tym samym zniknęła biała księga Bitcoin.

To w dużym stopniu potwierdza naszą pierwotną teorię, że biała księga Bitcoin, podobnie jak wewnętrzne narzędzie Virtual Scanner II, nigdy nie była przeznaczona do znalezienia przez zwykłych użytkowników”, podsumowuje 9to5Mac.

Bloger Andy Baio poinformował na początku kwietnia , że ​​plik jest ukryty w każdej nowoczesnej wersji systemu MacOS. Powiedział, że „próbował tylko naprawić swoją drukarkę” i zeskanować dokument bezprzewodowym skanerem, gdy nagle w sieci pojawiło się urządzenie o nazwie Virtual Scanner II, którego nigdy wcześniej nie widział.

Baio powiedział, że „praktycznie nic o tym nie ma w Internecie” i udostępnił wątek na Twitterze 2020 autorstwa projektanta Joshuy Dickensona. Dickens znalazł również białą księgę, której Baio użył do zlokalizowania pliku.

Potem pojawiły się inne teorie, na przykład, że współzałożyciel Apple Steve Jobs to Satoshi Nakamoto. Tymczasem australijski programista i przedsiębiorca Craig Wright, znany społeczności kryptowalut jako „samozwańczy Satoshi Nakamoto”, twierdzi , że Apple narusza jego prawa autorskie do głównego dokumentu pierwszej kryptowaluty. Odpowiedź Wrighta spotkała się z kilkoma sarkastycznymi tweetami wzywającymi go do pozwania amerykańskiej korporacji.

Comments (No)

Leave a Reply