HTC wyda router umożliwiający uruchomienie pełnego węzła BTC

HTC pracuje nad nowym routerem blockchain, EXODUS 5G Hub, który pozwoli użytkownikom uruchomić pełny węzeł bitcoin’a i przekazywać transakcje niezależnie od stron trzecich.

Produkt dodał obsługę e-mail ProtonMail, przeglądarkę internetową Brave oraz zdecentralizowaną sieć VPN Incognito.

Nowe urządzenie o nazwie EXODUS 5G Hub ma zostać uruchomione w drugim kwartale. Ma na celu poprawę prywatności danych w przestrzeni domowej, umożliwiając użytkownikom trzymanie własnych kluczy za pośrednictwem portfela sprzętowego. Zdaniem dyrektora HTC Phila Chen’a celem jest zakwestionowanie dominacji inteligentnych urządzeń produkowanych przez duże firmy technologiczne – Amazon Alexa, Google Nest, Facebook itp. – które jego zdaniem narażają prywatne dane użytkowników.

„Dzisiaj, gdy jakakolwiek aplikacja używa szyfrowania typu end-to-end, to tak naprawdę używa klucza oprogramowania do zabezpieczenia danych lub transmisji wiadomości”, powiedział Chen. „A kiedy używasz klucza oprogramowania, oznacza to, że klucz znajduje się w systemie operacyjnym, a tym samym firmy działające w chmurze mają do niego dostęp”.

„Niemal co drugi dzień widzisz kolejne włamanie, lub niewłaściwe wykorzystanie danych … od e-maili i oceny zdolności kredytowej po dane zdrowotne i prywatne dane wyszukiwania” – kontynuował.

Router blockchain próbuje wyeliminować tę lukę, umożliwiając użytkownikom uruchomienie pełnego węzła bitcoin za pośrednictwem Zion vault, sprzętowej platformy zarządzania kluczami HTC. Użytkownicy będą mogli przekazywać transakcje niezależnie od stron trzecich. Jednocześnie każdy użytkownik przyczynia się do bezpieczeństwa całej sieci, pomagając przekazywać transakcje dokonywane przez innych.

Exodus jest znany ze swojego smartfona blockchain. Pierwszy model, EXODUS 1, został wydany w grudniu 2018 roku. Następnie firma wypuściła EXODUS 1s, smartfon zdolny do obsługi pełnego węzła bitcoin oraz EXODUS 1-BINANCE, telefon z limitowanej edycji z wbudowaną obsługą natywnego blockchaina Binance.

„Posiadanie krypto w smartfonie ma kluczowe znaczenie dla masowej adopcji” – powiedział Chen. Z drugiej strony router spełnia inne potrzeby konsumentów i koncentruje się na przestrzeni domowej.

„Dom jest świątynią prywatności. Ale teraz, ze względu na wygodę, używamy systemów głosowych i kamer, więc nasz dom jest bardzo podatny na włamania ”- powiedział.

EXODUS 5G Hub zintegrował się z wieloma aplikacjami do ochrony prywatności, takimi jak usługa e-mail ProtonMail, przeglądarka internetowa typu open source Brave, zdecentralizowany VPN Incognito. Firma współpracuje również z innymi graczami ekosystemów, w tym Binance i zdecentralizowanymi produktami finansowymi (DeFi), takimi jak Compound i Uniswap.

Zródło : https://www.theblockcrypto.com/

Zdjęcie : https://www.tbstat.com/wp/uploads/2020/03/HTC-EXODUS-5G-HUB-1200×675.jpg

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.