Google Play ogłasza korzystną politykę dotyczącą kryptowalut

Google Play ogłosiło ważną zmianę polityki, którą można uznać za korzystną dla entuzjastów kryptowalut. Twórcy aplikacji otrzymają zielone światło do handlu treściami cyfrowymi opartymi na blockchainie w aplikacjach i grach w Google Play.

Google Play zezwala na gry NFT

W nowym wpisie na blogu poinformowano, że aktywa cyfrowe, takie jak niewymienialne tokeny (NFT), mogą być włączane do aplikacji pod warunkiem zapewnienia pełnej przejrzystości. Firmy będą musiały wyjaśnić, że elementy technolgii blockchain są zawarte w danej aplikacji w Konsoli Play.

W poście na blogu Joseph Mill, Group Product Manager w Google Play, podkreślił znaczenie zaufania użytkowników:

”Podczas gdy aktywa tokenizowane mają na celu budowanie bardziej wzbogaconych, wciągających doświadczeń, jako dodatkowa ochrona użytkownika, deweloperzy nie powinni promować ani gloryfikować potencjalnych przychodów z gier lub działalności handlowej.”.

Egzekwuje to politykę Google Play dotyczącą hazardu, gier i konkursów. Oznacza to, że aplikacje, które nie spełniają wymagań kwalifikowalności, nie mogą reklamować zakupu przedmiotów w grze, takich jak np. „skrzynki” dające szanse na wygranie NFT.

Użytkownicy będą mogli zobaczyć pierwsze testy nowych doświadczeń późnym latem. Póki co trwają prace z początkową grupą deweloperów. Nowa polityka zostanie w pełni wdrożona jeszcze w tym roku.

Reddit, który stał się głównym graczem w świecie NFT, był jednym z partnerów, którzy współpracowali z Google nad nową polityką.

Matt Williamson, starszy menedżer ds. inżynierii popularnej platformy mediów społecznościowych, wskazał, że zaktualizowane wytyczne mają na celu „stworzenie równych szans, które promują zaufanie użytkowników i odpowiedzialne korzystanie z technologii blockchain”.

Zmiana polityki Web3 Google

Wcześniej polityka Google dotycząca aplikacji opartych na blockchainie była w większości określana jako niejasna. Na przykład w 2021 r. gra „Bitcoin Blast” została niespodziewanie usunięta ze Sklepu Play bez podania przyczyny. Aplikacje do wydobywania kryptowalut również zostały zakazane od 2018 r., ale nie zmieni się to wraz z nowymi wytycznymi.

Ogólnie rzecz biorąc, ostatnio sprawy idą w dobrym kierunku, jeśli chodzi o stosunek do Web3. Na przykład w 2022 r. ArDrive Mobile, aplikacja do zdecentralizowanego przechowywania danych, została dopuszczona do Sklepu Play. W wybranych krajach ze sklepu Google można też pobrać Axie Infinity.

Comments (No)

Leave a Reply