Salwador tworzy Narodowy Urząd Bitcoina (ONBTC)

Rząd Salwadoru przyśpieszył dwukrotnie swoje kryptowalutowe inicjatywy, tworząc Narodowe Biuro Bitcoina (ONBTC), które będzie nadzorować wszystkie lokalne projekty związane z tym aktywem.

Nowa agencja będzie mogła również współpracować z innymi krajami w sprawach związanych z BTC.

Wejdź do ONBTC

Pomimo przedłużającego się rynku niedźwiedzia, władze Salwadoru wydają się być zdeterminowane, aby rozwijać swoją bitcoinową strategię. Zgodnie z niedawnym postem na LinkedIn, rząd stworzył Narodowe Biuro Bitcoina, które będzie funkcjonować jako „wyspecjalizowana jednostka administracyjna, z funkcjonalną i techniczną autonomią w ramach Prezydencji Republiki.”

Agencja będzie miała całą swobodę w zarządzaniu i konsultowaniu krajowych projektów bitcoinowych oraz łączeniu sił z organizacjami innych krajów w zakresie inicjatyw związanych z wiodącą walutą cyfrową:

Celem ONBTC będzie projektowanie, diagnozowanie, planowanie, programowanie, koordynowanie, śledzenie, mierzenie, analizowanie i ocenianie planów, programów i projektów związanych z bitcoinem dla rozwoju gospodarczego kraju.

Podmiot będzie analizował wszystkie osoby, które zechcą poznać kochającego BTC prezydenta Nayib Bukele, aby omówić blockchainową drogę narodu.

Będzie również ściśle współpracować z różnymi ministerstwami, aby sformułować odpowiednie przepisy dotyczące lokalnego sektora kryptowalut i wprowadzić programy edukacyjne dla Salwadorczyków. W poście czytamy:

Wszystkie instytucje publiczne będą współpracować z ONBTC w celu wypełnienia jego funkcji i celów. Na przykład Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie kolaborować w przypadkach współpracy międzynarodowej, podczas gdy autonomiczne i gminne mogą to zrobić w zakresie, w jakim pozwalają na to ich przepisy.

Prezydent Bukele zatrudni dyrektora agencji, a ten wyznaczy wszystkich niezbędnych pracowników według własnego uznania.

Skupienie się na całym sektorze kryptowalutowym

Rząd wcześniej w tym tygodniu przedstawił projekt ustawy mający na celu ustanowienie regulacji dotyczących lokalnego przemysłu kryptowalutowego poprzez utworzenie wyznaczonej komisji.

Do niedawna Salwador skupiał się głównie na bitcoinie. Naród zapisał się w historii w zeszłym roku, stając się pierwszym, który przyjął monetę jako prawny środek płatniczy wewnątrz swoich granic. Ogłosił plany stworzenia Bitcoin City i zbudował ogromny szpital weterynaryjny, wykorzystując zyski ze swoich zakupów BTC.

Najnowsze dane ujawniają, że środkowoamerykański kraj posiada 2381 BTC, co odpowiada prawie 40 milionom dolarów (licząc po obecnych cenach). Prezydent Bukele ujawnił jednak, że rząd zacznie kupować jeden bitcoin dziennie od 18 listopada, co oznacza, że jego portfel mógł się już znacznie powiększyć.

Comments (No)

Leave a Reply