Elon Musk: X będzie płatny dla wszystkich użytkowników

X/Twitter będzie płatny dla wszystkich

Sieć społecznościowa X planuje pobierać „niewielką miesięczną opłatę” za korzystanie. Poinformował o tym właściciel firmy Elon Musk w rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Zmiana ta rozwiąże problem „ogromnej armii botów” na platformie.

Jeśli za bota trzeba zapłacić ułamek centa lub coś podobnego, efektywny koszt botów staje się bardzo wysoki” – wyjaśnił Musk.

Miliarder nie określił, ile będzie kosztować nowy abonament, ale nazwał to „niewielką sumą pieniędzy”. Nieznany jest także termin wprowadzenia zmian.

Podczas rozmowy Musk podzielił się aktualnymi danymi dla X, informując, że witryna ma obecnie 550 milionów użytkowników miesięcznie, którzy generują od 100 do 200 milionów postów dziennie. Nie jest jasne, czy statystyki te uwzględniają kanały informacyjne i spamerów.

Liczba abonentów X Premium nie jest ujawniana, ale według niektórych źródeł jest to 827 615 użytkowników.

Poprzednia inicjatywa Elona Muska, mająca na celu pozbycie się X botów za pomocą płatnego abonamentu za 8 dolarów miesięcznie, nie przyniosła znaczących rezultatów. Badanie dappGambl wykazało, że około 10% obserwujących popularne konta o tematyce kryptowalut nadal jest fałszywych.

Według Dewey Square Group wraz z pojawieniem się nowego dyrektora generalnego z sieci społecznościowej co miesiąc odpływają użytkownicy. W marcu spadek ruchu w serwisie społecznościowym wyniósł 7,7% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Comments (No)

Leave a Reply