Gate.io przedstawia portfel sprzętowy z biometryczną autoryzacją

Giełda Gate.io zaprezentowała kieszonkowe rozwiązanie dla posiadaczy kryptowalut, którzy martwią się o bezpieczeństwo swoich środków.  Jest to portfel sprzętowy w którym autoryzację transakcji wykonamy za pomocą odcisku palca.

Firma ogłosiła o wprowadzeniu nowego sprzętowego urządzenia pamięci masowej, nazwanego Wallet S1, na razie na rynek chiński.

Opisując urządzenie jako „profesjonalny” portfel sprzętowy, firma twierdzi, że S1 jest prosty w obsłudze i oferuje wbudowany wyświetlacz z funkcją rozpoznawania odcisków palców.

S1 o długości sześciu centymetrów jest w stanie bezpiecznie przechowywać ponad 10000 aktywów kryptograficznych, takich jak BTC i ETH – dwie największe monety pod względem kapitalizacji rynkowej.

Portfel sprzętowy to dedykowane urządzenie, które umożliwia użytkownikom przechowywanie kluczy prywatnych do ich kryptowalut w środowisku z dala od Internetu, unikając przy tym niebezpieczeństwa podpięcia do sieci.

Użytkownicy S1 mogą zsynchronizować urządzenie z laptopem lub smartfonem z systemem Android i używać funkcji rozpoznawania linii papilarnych do autoryzacji transakcji.

Jest to pierwszy portfel sprzętowy z wiodącym na świecie algorytmem rozpoznawania odcisków palców. Urządzenie można też połączyć z adresem GateChain Vault, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo.

Cena portfela wynosi około 50 USD za sztukę, a sprzedaż poza Chiny ma nastąpić w ciągu 3-4 miesięcy.

zródło: coindesk

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.