Binance wprowadza DeFi Staking

Staking DeFi

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że uruchomiono platformę do stakowania protokołów DeFi. W środę platforma ogłosiła obsługę DAI, stablecoina generowanego za pośrednictwem pożyczek na platformie Maker Maker. Później w czwartek Binance ogłosił wsparcie dla swojego drugiego aktywa, Kava.

Prezes Binance, Changpeng Zhao, komentuje wydarzenie:

Użytkownicy Binance zażądali dostępu do DeFi. Binance stawia na pierwszym miejscu wrażenia użytkownika i w duchu społeczności, oferuje teraz bezpośrednią integrację z tymi produktami DeFi, umożliwiając przepływ wartości produktu do użytkowników, a dzieje się tak między innymi z KAVA i BNB.

Dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Kava, Brian Kerr, powiedział, że sektor DeFi to obecnie tylko wierzchołek góry lodowej, a przed nami masowa adopcja.

Stakowanie DeFi pozwoli użytkownikom uczestniczyć w różnych kwestiach poprzez głosowanie w modelu Proof-of-Stake. Stakowanie odbywa się za pomocą inteligentnych kontraktów, a także pozwala użytkownikom otrzymywać pasywne nagrody za zamrażanie danej kryptowaluty.

Binance i inne kryptowaluty są optymistycznie nastawione do przyszłości DeFi

Znane osoby zaczęły już skupiać się na rynku DeFi. Zdecentralizowane finanse oferują całkiem obiecujące przypadki użycia, redefiniując tradycyjne systemy finansowe i tworząc bardziej przejrzyste i wydajne systemy.

W wywiadzie udzielonym Boxmining na YouTube Changpeng Zhao niedawno wyraził zaufanie co do przyszłości nowego pola:

Myślę, że DeFi to naprawdę innowacyjna przestrzeń i myślę, że jest naprawdę dobra. Po pierwsze, kiedy ludzie mówią o DeFi, myślą o pożyczaniu, pożyczaniu swoich monet. Teraz pożyczasz monety, aby zapewnić płynność„.
Zhao przyznał również, że Binance podjął szereg inicjatyw w nowym obszarze. Ponadto giełda pracuje również nad własnymi projektami DeFi.

Założyciel TRON, Justin Sun, mówił o nadchodzącej rewolucji DeFi podczas globalnej konferencji Blockchain 2020, której gospodarzem był Alchemy Pay.

Sun powiedział, że Fundacja Tron pracuje już nad DeFi od początku 2020 roku:

Kolejna szansa dla branży DeFi leży w TRON. Wierzę, że do końca tego roku TRON stanie się jednym z wiodących protokołów dla DeFi i zmierzy się z Ethereum.

Czynniki wzrostu cen tokenów DeFi

Istnieją dwa kluczowe czynniki wzrostu wartości tokenów DeFi. Pierwszy z nich to listing na nowej giełdzie. Im większa giełda, tym większy może być efekt. Na przykład Binance dodał monetę platformy Balancer 6 sierpnia. W ciągu minuty cena aktywów wzrosła o ponad 50%, z 10 do 15,6 USD.

W ostatnich tygodniach notowania tokenów DeFi przez główne giełdy były szczególnie częste. Prawdopodobnie strony dostrzegają zainteresowanie społeczności nowym rodzajem aktywów i starają się nadążać za rozwojem branży. Platforma Coinbase jest najbardziej aktywna pod tym względem, jako jedna z pierwszych zaczęła dodawać monety do zdecentralizowanych aplikacji. 31 lipca amerykańska giełda ogłosiła na swoim blogu listę projektów, które rozważa do umieszczenia na liście, w tym Ampleforth, Band Protocol, Curve, Fetch.ai, THETA, UMA i WBTC i inne.

Kupowanie tokenów DeFi od razu po opublikowaniu wiadomości o notowaniu na dużej platformie jest ryzykowne. Z reguły cena rośnie dosłownie w kilka sekund po oficjalnym ogłoszeniu i natychmiast zaczyna spadać. Stało się tak w przypadku kryptowaluty Curve DAO Token (CRV). Jego nieplanowane uruchomienie nastąpiło 14 sierpnia, po czym został zlistowany na kilku giełdach. Jedną z pierwszych był Poloniex. Na nim CRV wzrósł powyżej 50 USD, ale nie był w stanie przebić ceny powyżej tego poziomu i od tego czasu spada. Obecna wartość CRV wynosi poniżej 4 USD.

źródło: https://www.binance.com/en/support/announcement/32f889b8dacd42e28dc16d035ad8f35e
https://www.coindesk.com/binance-launches-defi-staking-with-cryptos-kava-and-dai


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.