Tim Draper do inwestorów: Zainwestujcie przynajmniej w dwie kryptowaluty

Tim Draper: Warto zainwestować przynajmniej w dwie kryptowaluty

Amerykański inwestor venture capital wezwał biznesmenów, aby przygotowali się na upadek nowych banków, jeśli rząd będzie nadal drukował pieniądze i podnosił stopy procentowe. Tim Draper zasugerował, że przedsiębiorcy powinni inwestować co najmniej w bitcoiny i co najmniej jeden inny altcoin.

Inwestor przypisuje potrzebę dywersyfikacji aktywów niepewności wywołanej upadkiem Silicon Valley Bank (SVB).

W raporcie dla przedsiębiorców Draper przekonuje, że bitcoin jest zabezpieczeniem przed bankowym dominem i nadmierną interwencją rządu. Ekspert uważa, że ​​firmy nie mogą już polegać na żadnym banku ani agencji rządowej w zakresie zarządzania swoimi pieniędzmi.

Draper uważa, że ​​firmy muszą mieć co najmniej dwa konta w różnych bankach. Jednocześnie okres depozytu powinien być krótki – nie dłuższy niż sześć miesięcy, a banki powinny mieć różne jurysdykcje – jedna powinna być lokalna, a druga międzynarodowa.

Według inwestora Drapera, konieczne są różne konta bankowe i inwestycje w różne aktywa kryptograficzne, ponieważ po raz pierwszy od dłuższego czasu rządy przejęły kontrolę nad bankami i same są zagrożone niewypłacalnością. Tim Draper twierdzi, że wiele startupów zwracało się do niego o pomoc po upadku SVB i innych banków.

Comments (No)

Leave a Reply