Protokół DeFi Balancer na sieci NEAR

Balancer, jeden z głównych zdecentralizowanych protokółów finansowych (DeFi) oparty na Ethereum będzie również dostępny za pośrednictwem NEAR, konkurenta Ethereum, który właśnie w zeszłym tygodniu w pełni otworzył swoją sieć główną. NEAR to platforma inteligentnych kontraktów, która obiecuje mniejsze opóźnienia i opłaty w porównaniu z siecią Ethereum.

Balancer to zautomatyzowany platforma, która zapewnia użytkownikom finansowe elementy konstrukcyjne, na których użytkownicy mogą budować produkty i usługi DeFi. Opracowany przez Balancer Labs protokół jest trzecią co do wielkości zdecentralizowaną giełdą (DEX) na Ethereum pod względem miesięcznego wolumenu.

Szef rozwoju Balancer Labs, Jeremy Musighi, powiedział, że zespół będzie nadal koncentrował się na rozwoju opartym na Ethereum, oprócz pracy skoncentrowanej na NEAR.

„Cieszymy się z możliwości wsparcia budowania płynności w łańcuchu na NEAR, jednocześnie obserwując i ucząc się na podstawie tego, jak technologia Balancer działa w połączeniu z niższymi opłatami za gaz i niskim opóźnieniem, jakie oferuje protokół NEAR” – powiedział Musighi.

Czekamy więc na rozwój sytuacji, NEAR jest już dostępny na portfelu Moonlet, który oferuje stakowanie ZIL a także NEAR.  

zródło : theblockcrypto.com

Comments (No)

Leave a Reply