Jay Clayton oskarża Gary’ego Genslera o nadużycie władzy

Były przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdził, że obecny przewodniczący przekracza swoje uprawnienia, a działania regulatora mogą być motywowane politycznie.

Jay Clayton, przemawiając w programie Squawk Box stacji CNBC, podzielił się z widzami obawami dotyczącymi stronniczego podejścia obecnej administracji SEC do regulacji amerykańskiej branży kryptowalut.

Clayton, obecny starszy doradca ds. polityki w Sullivan & Cromwell, skrytykował agresywne podejście SEC. Były przewodniczący uważa, że Komisja wykorzystuje obecnie system sądowy do ścigania firm kryptowalutowych, a regulator świadomie przekracza swoje uprawnienia pod rządami Gary’ego Genslera. Clayton powiedział z oburzeniem:

„SEC demonstruje głęboko nieamerykańskie podejście, gdy mówi, że jeśli nie przegrywamy spraw, oznacza to, że nie pozywamy wystarczającej liczby firm. Jednak mówiłem to od dawna i nadal uważam, że wiele, jeśli nie zdecydowana większość, aktywów cyfrowych mieści się w definicji amerykańskiego papieru wartościowego”.

Wcześniej również senator Cynthia Lummis i prawnik Ripplt John Deaton przedstawili swoje poglądy na temat możliwej stronniczości politycznej Gary’ego Genslera.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.