Visa doda płatności w stablecoinie USDC

Visa zaprezentowała dziś plany wykorzystania stablecoina USD Coin (USDC) na blockchainie Ethereum do wykonywania transakcji płatniczych w swojej sieci.

Visa uruchomiła program pilotażowy we współpracy z Crypto.com.

W ciągu roku spółka zamierza poszerzyć listę partnerów po konsultacjach z klientami, inwestorami i regulatorami. W ten sposób Visa staje się pierwszą dużą siecią płatniczą, która używa stablecoina jako waluty do rozliczeń. Do tego czasu Visa zezwalała na płatności tylko w walutach fiducjarnych.

Obserwujemy wzrost popytu ze strony klientów na całym świecie na możliwość dostępu, przechowywania i używania walut cyfrowych. Ponadto widzimy zapotrzebowanie wśród naszych klientów na tworzenie produktów, które zapewniałyby taki dostęp”- powiedział Kai Sheffield, szef działu kryptowalut Visa.

W normalnych okolicznościach, gdy płacisz kryptowalutą, jest ona zamieniana na tradycyjne pieniądze, co sprawia, że ​​prowadzenie działalności jest droższe i trudniejsze. Nowy program wyeliminuje konieczność przeliczania walut cyfrowych na tradycyjne w transakcjach.

W projekcie bierze również udział cyfrowy bank Anchorage. Partnerzy zakończyli już swoją pierwszą transakcję, wysyłając USDC z Crypto.com na adres Visa w Anchorage. Visa po raz pierwszy zwróciła się do Anchorage w 2019 r. z pomysłem połączenia dwóch platform w celu zapewnienia bezpiecznych i wydajnych płatności opartych na walutach cyfrowych.

Dzisiejsze ogłoszenie jest ważnym osiągnięciem. Teraz będziemy mogli sprostać potrzebom branży technologii finansowej, która musi przeprowadzać transakcje w stablecoinach lub kryptowalutach. To kontynuacja naszej codziennej pracy nad bezpiecznymi płatnościami w wielu walutach”- powiedział Jack Forstell, dyrektor ds. Produktów Visa.

Nowy program w Visa jest opisywany jako „jeden mały krok naprzód” dla platformy płatniczej, ale jednocześnie „jeden gigantyczny krok naprzód” w zakresie rozprzestrzeniania zasobów cyfrowych. W przyszłości Visa planuje dodać obsługę walut cyfrowych banków centralnych do swojej sieci.

źródło: https://www.reuters.com/article/idUSB8N27V00M

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.