FC Barcelona zbiera 120 mln euro na rozwój Web3

FC Barcelona zbiera fundusze na inicjatywy związane z web3

Hiszpański klub piłkarski Barcelona otrzymał 120 mln EUR (~132 mln USD) inwestycji od Liberto Football Finance AG i Nipa Captial BV na rozwój inicjatyw Web3 .

Finansowanie kierowane jest do dywizji Barca Vision, która zajmuje się rozwojem organizacji w branży kryptograficznej, w tym w sektorze tokenów niewymiennych .

Jednocześnie otrzymano środki pod zastaw zabezpieczony, za który spółka sprzedała 29,5% udziałów w holdingu Birdgeburd Invest.

W ciągu ostatnich kilku lat poczyniliśmy znaczne postępy w cyfrowym ekosystemie, przekształcając nasze aktywa w kreatywne centrum, które wynosi markę FC Barcelona na wyjątkowy światowy poziom” – powiedział prezes klubu Joan Laporta.

Przedstawiciele organizacji zaznaczyli, że będą kontynuować współpracę z platformami Socios i Orpheus.

Klub nawiązał również współpracę z Mountain & Co. I Acquisition, skoncentrowany na europejskim sektorze mediów i technologii.

W ramach umowy Barcelona skonsoliduje swoje podziały społeczne pod marką Barca Media, która stanie się „ważnym źródłem dochodów”.

Przypomnijmy, że w 2020 roku klub piłkarski zdecydował się na wydanie fantokenów dla kibiców. Swoje monety wyemitowały również FC Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United i np. Legia Warszawa.

Comments (No)

Leave a Reply