Binance łączy się z Yahoo! Japonia będzie prowadzić osobną giełdę w tym kraju

Giełda Binance rozpoczęła współpracę z Z Corporation, spółką zależną Yahoo! Japonia oraz TaoTao, japońska giełdą kryptowalut, aby utworzyć oddzielną platformę wymiany w tym kraju.

Z Corporation podobno ma również 40% udziałów w giełdzie BitARG Exchange Tokyo.

W ramach partnerstwa trio będzie prowadzić licencjonowaną giełdę kryptograficzną w Japonii. Z Corporation i TaoTao będą współpracować z krajowym organem nadzoru finansowego, Agencją Usług Finansowych (FSA), aby zapewnić zgodność z obowiązującymi w Japoni przepisami.

Wymaga się, aby giełdy kryptowalutowe działające w Japonii były licencjonowane przez FSA, ponieważ są one regulowane przez krajową ustawę o usługach płatniczych.

Na początku tego tygodnia Binance ogłosił, że wprowadzi „stopniowe ograniczenie funkcji handlowych” dla mieszkańców Japonii „w późniejszym terminie”, wskazując, że otworzy osobną giełdę w tym kraju.

Dzisiejsze wiadomości potwierdzają ten bieg rzeczy. Japoński ruch Binance’a przypomina jego amerykańską inicjatywę. W ubiegłym roku giełda najpierw przestała obsługiwać mieszkańców USA, a następnie wróciła kilka miesięcy później z nową giełdą dedykowaną rynkowi USA, Binance.US.

Przed wprowadzeniem na rynek amerykański Binance nawiązał współpracę z mało znaną zarejestrowaną w Kalifornii firmą BAM Trading Services.

Binance nie podał jeszcze szczegółów odnośnie czasu premiery nowej platformy w Japonii. Według doniesień giełda utworzyła również oddzielny podmiot, Binance LTD, w Korei Południowej.

Zródło: https://www.theblockcrypto.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.