Goldman Sachs oficjalnie uruchamia dział handlu kryptowalutami

Goldman Sachs wchodzi w krypto

Bank inwestycyjny Goldman Sachs poinformował w czwartek swoich pracowników o uruchomieniu dedykowanej jednostki handlu kryptowalutami, podał CNBC.

Nowy zespół pomyślnie zakończył już transakcje z dwoma rodzajami pochodnych opartych na bitcoinach.

Oddział ten jest częścią większego działu handlowego zajmującego się walutami światowymi i rynkami wschodzącymi oraz uzupełnia strategię banku w obszarze aktywów cyfrowych. Goldman Sachs wpadł na pomysł stworzenia takiego zespołu w 2017 roku. Plany zostały następnie zamrożone i wznowione w marcu tego roku, poinformował wcześniej Reuters. W najnowszym powiadomieniu firma po raz pierwszy oficjalnie potwierdziła swój udział w obrocie kryptowalutami.

Bank zauważa, że ​​stara się rozszerzyć swoją obecność na rynku kryptowalut poprzez „selektywne łączenie” firm handlowych w celu zapewnienia płynności. Ponadto w tym tygodniu uruchomiono platformę oprogramowania, na której klienci mogą dowiedzieć się o cenach kryptowalut i najnowszych wiadomościach.

Wcześniej okazało się, że Goldman Sachs oferował klientom możliwość handlu własnymi instrumentami pochodnymi bitcoina. W najnowszym ogłoszeniu firma zauważa, że ​​konstrukcja narzędzia pozwala uniknąć konieczności bezpośredniej interakcji z kryptowalutą.

„Z powodzeniem przeprowadziliśmy transakcje na Bitcoin NDF i CME BTC Futures, działając jako zleceniodawca – pisze Goldman Sachs.

źródło: https://www.cnbc.com/2021/05/07/goldman-sachs-unveils-new-cryptocurrency-trading-team-in-employee-memo.html

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.