Ethereum odzyskało udział w rynku w obliczu stagnacji Bitcoina

Ethereum zyskuje nie tylko w stosunku do bitcoina

W ciągu ostatnich siedmiu dni Ethereum poprawiło wydajność w porównaniu do Bitcoina i innych kryptowalut, odzyskując pewien udział w rynku. Stwierdził to analityk CoinShares Luke Nolan w wywiadzie dla The Block.

W ciągu ostatniego tygodnia ETH osiągnął lepsze wyniki niż pierwsza kryptowaluta o około 4,55%” – powiedział.

Według Nolana bliższe spojrzenie na parę handlową ETH/BTC pokazuje, że niedawny wzrost Ethereum jest bardziej technicznym odbiciem niż wskaźnikiem zainteresowania monetą.

Niedawno stosunek dwóch największych aktywów cyfrowych spadł do najniższego poziomu z czerwca 2022 r.

Współzałożyciel ZkLink, Vince Young, jako czynniki zwiększające zainteresowanie Ethereum wymienił nadchodzącą aktualizację w Cancun, a także rozwój technologii blockchain i samego ekosystemu.

Popyt i cena ETH w pewnym momencie będą nadal rosły, co prawdopodobnie doprowadzi do porażki Bitcoina, który nie ma żadnego prawdziwego zastosowania biznesowego poza przechowywaniem wartości i transakcji” – wyjaśnił Young.

Według CoinShares wskaźnik dominacji kryptowaluty osiągnął w zeszłym tygodniu najwyższy poziom 54,4%, a obecnie wynosi 52,7%.

Według Nolana fakt, że cyfrowe złoto wciąż osiąga roczny najwyższy poziom 34 700–35 000 dolarów, świadczy o „dobrej kondycji altcoinów, podczas gdy Bitcoin znajduje się w stagnacji”.

Comments (No)

Leave a Reply