Seed z Trezora w 15 minut?

Kraken Security Labs poinformował, że odkrył krytyczną lukę w portfelach sprzętowych Trezora, umożliwiającą wyodrębnienie fraz seed w ciągu 15 minut.

Według Krakena atakujący potrzebuje fizycznego dostępu do urządzenia Trezor One lub Trezor Model T oraz niedrogiego urządzenia, które może spowodować awarię mikrokontrolera, powodując spadek napięcia w celu przeprowadzenia włamania. Eksperci twierdzą, że koszt takiego urządzenia wynosi około 75 USD.

Nick Percoco, dyrektor ds. Bezpieczeństwa w Kraken, podkreślił, że Trezor już wie o tej luce.

Wada leży w sprzęcie. Nie możesz po prostu wydać oficjalnej aktualizacji, która rozwiązałaby problem dla wszystkich użytkowników ”- powiedział Percoco w rozmowie z The Block. „ Aby rozwiązać ten problem, muszą wypuścić nowe urządzenie”.

Wkrótce po opublikowaniu posta na blogu Kraken Trezor ogłosił, że ataku nie można przeprowadzić zdalnie – tylko przy fizycznym dostępie do portfela. Ponadto, w celu jego implementacji na urządzeniu należy aktywować hasło klucz standard BIP 39.

Według naszych badań dostęp fizyczny stanowi zagrożenie dla 6–9% użytkowników ”, podkreślili twórcy Trezor. „ Ataki polegające na fizycznym dostępie nie są powszechne”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.