SEC oskarża założyciela BitConnect o oszustwo

Dwa miliardy dolarów w BitConnect

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd pozwała organizatora nieistniejącej już kryptopiramidy BitConnect pod zarzutem nierejestrowanej i oszukańczej dystrybucji papierów wartościowych o wartości 2 miliardów dolarów.

Według opublikowanego w środę pozwu, SEC dąży do rozprawy sądowej z założycielem BitConnect, Satish Kumbhani i promotorem Glenem Arkar. Według SEC skala działalności programu wyniosła 325 000 BTC – wówczas 2 mld USD (15 mld USD według obecnego kursu). Agencja twierdzi również, że BitConnect przyciągał inwestorów nieprecyzyjnymi twierdzeniami o możliwości zarabiania do 40% dochodu miesięcznie za pomocą własnego „bota do handlu”, który tak naprawdę nie istniał.

Na początku tego roku SEC pozwała już pięciu uczestników programu i zabezpieczyła 12 milionów dolarów. Według regulatora Arkaro odpowiadał za agresywną promocję BitConnect.

Arcaro i jego promotorzy, z których żaden nie był zarejestrowany jako broker-dealer ani nie był powiązany z zarejestrowanym brokerem-dealerem, promowali potencjalnie wysokodochodową inwestycję w program pożyczkowy wśród inwestorów detalicznych poprzez zamieszczane przez nich filmy z rekomendacjami na YouTube, czasami kilka razy dziennie, z linkami polecającymi do programu pożyczkowego”- mówi najnowszy pozew.

Strona LinkedIn Kumbhaniego nadal podaje, że pracuje w BitConnect i „edukuje ludzi na całym świecie na temat kryptowalut” w imieniu „szybko rozwijających się społeczności bitcoin i kryptowalut”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.