AirBaltic rozpoczyna przyjmowanie płatności w ETH i DOGE

Łotewskie linie lotnicze airBaltic dodały możliwość płacenia za bilety lotnicze w kryptowalutach ETH i DOGE.

Linia lotnicza obsługuje teraz płatności w 8 kryptowalutach. W 2014 roku airBaltic była pierwszą międzynarodową linią lotniczą, która dodała możliwość kupowania biletów za pomocą Bitcoin.

Następnie firma zaczęła przyjmować płatności w Bitcoin Cash i stablecoinach USD Coin (USDC), Binance Dollar (BUSD), Gemini Dollar (GUSD) i Paxos (PAX).

Teraz za bilety można zapłacić dwiema kolejnymi kryptowalutami: ETH i DOGE.

Ceny biletów nie są podawane w kryptowalutach. Są one zawsze wycenione w euro, a przeliczenie następuje w momencie zakupu za pośrednictwem usługi BitPay po aktualnym kursie wymiany. W związku z tym airBaltic otrzymuje euro na swoje konta, a nie kryptowaluty.

Jako innowacyjna linia lotnicza zawsze szukamy nowych sposobów na poprawę obsługi klienta, zaczynając od procesu rezerwacji. W ciągu ostatnich lat około 1000 klientów skorzystało z możliwości płatności w kryptowalutach. To może się wydawać niewielka liczba, ale oferujemy naszym pasażerom unikalną metodę płatności, którą trudno znaleźć gdzie indziej w branży podróży lotniczych”- powiedział Martin Gauss, dyrektor generalny airBaltic.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.