Libra opublikowała mapę drogową projektu

Stowarzyszenie Libra opublikowało pierwszą mapę drogową opisującą główne kroki, które zespół Calibra będzie musiał wykonać przed uruchomieniem głównej sieci.

W pierwszym etapie Stowarzyszenie planuje przyciągnąć pięciu partnerów, którzy będą musieli wdrożyć pełne węzły. Uruchomienie głównej sieci projektów z Facebooka spodziewane jest w czwartym etapie. Według przedstawicieli Libra, do tego czasu już 100 partnerów projektu uruchomi swoje węzły.

Jedna z metod, których używamy do pomiaru sukcesu projektu, jest związana z liczbą węzłów wdrożonych i zarządzanych przez różnych partnerów”.

Węzły nowej waluty cyfrowej będą oparte na połączeniu infrastruktury lokalnej i chmury. Programiści są pewni, że takie podejście sprawia, że ​​sieć Libra jest bardziej stabilna.

W ramach przygotowań do uruchomienia sieci podstawowej, Stowarzyszenie Libra stworzyło środowisko o nazwie Pre-Mainnet. Umożliwia partnerom Libra, którzy mają pełne węzły, testowanie możliwości nowego systemu i komunikowanie się ze sobą.

Przy okazji mapy drogowej projektu, warto wspomnieć, że Visa, Mastercard, PayPal i Stripe nie spieszą się z podpisaniem oficjalnych dokumentów, aby wziąć udział w projekcie Libra. Olbrzymy w zakresie płatności martwią się potencjalnymi problemami regulacyjnymi i prywatnością danych.

Comments (No)

Leave a Reply