Elon Musk: „Nie inwestuj all-in w DOGE”

Elon Musk znowu o DOGE

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX, Elon Musk, ostrzegł inwestorów, aby nie stawiali wszystkiego na szali podczas inwestowania w Dogecoin, stwierdzając, że DOGE jest jego ulubioną monetą.

Na konferencji w Londynie, której gospodarzem był The Wall Street Journal, Elon Musk wezwał inwestorów, aby nie pokładali zbytniej nadziei w memowej kryptowalucie DOGE. Aktywa kryptograficzne charakteryzują się dużą zmiennością, a takie inwestycje mogą wiązać się z ryzykiem, powiedział miliarder.

Jednak otwarcie przyznał, że spośród wszystkich aktywów cyfrowych Dogecoin jest dla niego szczególnie atrakcyjny, ponieważ moneta ta kojarzy się z motywem psa i zawiera elementy humorystyczne. „Nie radzę nikomu kupować kryptowaluty ani stawiać na Dogecoin” – powiedział Elon Musk na konferencji.

Dogecoin powstał pod koniec 2013 roku, stając się pierwszą memową kryptowalutą. Jednak z czasem DOGE zyskał popularność wśród traderów, a teraz moneta jest jedną z dziesięciu głównych kryptowalut – kapitalizacja rynkowa DOGE to prawie 10 miliardów dolarów.

Istotną rolę w zwiększaniu popularności tej kryptowaluty odegrał Elon Musk poprzez regularne zamieszczanie na jej temat tweetów, po których kurs DOGE znacząco wzrastał.

Społeczność Dogecoin miała również nadzieję na silny wzrost monety po zakupie przez Muska sieci społecznościowej Twitter, w nadziei, że DOGE zostanie zintegrowany z platformą. W kwietniu Musk zmienił ptasie logo Twittera na psa Shiba Inu logo DOGE, podnosząc jego wartość do 10 centów. Jednak kilka dni później portal społecznościowy przywrócił stare logo.

https://www.wsj.com/livecoverage/stock-market-today-dow-jones-05-23-2023/card/don-t-bet-the-farm-on-dogecoin-elon-musk-says-3w5HNJM4zaycGPD5CNKd

Comments (No)

Leave a Reply