Tokenizowane akcje Tesli na Binance Stock Tokens

Giełda kryptowalut Binance poinformowała o wprowadzeniu na rynek tokenizowanych akcji spółek publicznych.

Jako pierwsze stokenizowane zostały akcje Tesla (TSLA).

Nowa usługa nosi nazwę Binance Stock Tokens i zapewnia możliwość obrotu akcjami bez prowizji z wypłatą dywidend. Od dziś użytkownicy Binance mogą kupować akcje lub udziały Tesli, aż do jednej setnej. W tej chwili koszt jednej akcji wynosi około 677$. Akcje będą w handlu w parze z Binance USD (BUSD).

Tokenizowane akcje są w pełnia zabezpieczone portfelem powierniczym odpowiednich papierów wartościowych. W jaki sposób Binance zamierza zarabiać na usłudze nie podano.

Binance będzie nadal odpowiadać na zapotrzebowanie rynku, dodając dodatkowe tokenizowane akcje i inne możliwości. Akcje tokenizowane są przedmiotem obrotu w godzinach pracy giełd tradycyjnych. Zainteresowani użytkownicy muszą przejść KYC” – informuje giełda.

 

Podobnie jak wcześniej giełda FTX, tak teraz Binance skorzystały z pośrednictwa niemieckiej firmy CM Equity AG oraz szwajcarskiej usługi tokenizacji aktywów Digital Assets AG. Pierwsza, za pośrednictwem zewnętrznego biura maklerskiego, kupi akcje na rzecz klientów Binance i będzie egzekwować standardy prawne.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.