Hashrate Bitcoina spadł do poziomu z lipca 2019 r.

Hashrate sieci Bitcoin w ciągu ostatniego dnia spadł o 34% – do 57,47 EH/s.

Według Coin Metrics hashrate nie spadł poniżej 60 EH/s od lipca 2019 r., kiedy Bitcoin był notowany na poziomie 10 000 USD.

Spadek wskaźnika haszowania może wynikać z represyjnej polityki Chin w zakresie cyfrowego złota i migracji lokalnych górników, którzy transportują moc obliczeniową za granicę.

Wcześniej Kevin Zhang, wiceprezes firmy Foundry zajmującej się wydobywaniem kryptowalut, powiedział, że 70% przedsiębiorstw branżowych już wyłączyło swój sprzęt , a do 30 czerwca ich udział zbliży się do 90%. Zauważył również, że górnicy aktywnie eksportują urządzenia ASIC poza Chiny.

Na tle spadku hashrate, czas generowania bloku w sieci bitcoin wzrosła do 24 minut, wg BitInfoCharts. Od poprzedniej korekty trudności 14 czerwca średni czas na znalezienie nowego bloku to około 13,38 minut. Około 50 000 transakcji czeka na potwierdzenie w mempool.

Ze względu na spadek wskaźnika oczekuje się również, że przy kolejnej korekcie trudność wydobycia bitcoina może spaść o ponad 20% – do 15,3 T. Przeliczenie nastąpi w tym tygodniu.

Pomimo spadku fundamentalnego wskaznika, cena pierwszej kryptowaluty wzrosła o 4,1%. W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosi około 34 500 USD.

Przypominamy, że represje w Chinach wpłynęły również na ogólną moc obliczeniową sieci Ethereum. Na tle zamknięcia górników z Chin, hashrate drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji spadł o 20% .

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.