Gra MegaCryptoPolis uruchomiona na Matic

Gra MegaCryptoPolis City Builder została uruchomiona na blockchainie Ethereum na początku 2018 roku, aby stać się jedną z najpopularniejszych aplikacji dApp .

Każdy zasób w grze jest tokenem, a każda akcja jest transakcją przechowywaną w łańcuchu bloków. Transakcje w sieci Ethereum wymagają opłaty „gazowej” uiszczanej w ETH, aby mogły zostać uwzględnione w bloku.

W ciągu tych 2 lat sieć Ethereum kilkakrotnie borykała się z zatłoczeniem z powodu wysokich cen gazu, co sprawiło, że gra była zbyt droga dla nowych graczy. Na pomoc w rozwiązaniu tego problemu przyszło Matic Network, który został użyty w celu skalowania na 2 warstwie łańcucha. Dzięki temu transakcje są natychmiastowe i bezpłatne dla wszystkich graczy. Większość transakcji w grze ma teraz zerowe opłaty, ponieważ są pokrywane przez zespół gry.

Integracja została wykonana bezproblemowo – nie ma potrzeby przełączania się między sieciami ani kupowania nowych tokenów, wszystko działa z każdym portfelem Ethereum. Wszystkie kluczowe tokeny (działki i dzielnice) pozostają w sieci Ethereum, podczas gdy obywatele, zwierzęta domowe, samochody, urządzenia i zasoby zostały pomyślnie przeniesione do sieci Matic.

Wysoka złożoność rozgrywki MegaCryptoPolis z wieloma różnymi rodzajami zasobów wpływających na siebie nawzajem skłoniła zespół do wykorzystania Matic jako jedynej możliwej opcji dla zaufanego i całkowicie zdecentralizowanego rozwiązania skalowalnego.

Integracja rozwiązania w zakresie skalowalności jest kluczowym punktem trwającego rozwoju MegaCryptoPolis i niedawno ogłoszonej koncepcji Free-to-Play World.

Darmowe i natychmiastowe transakcje są kamieniem milowym masowej adopcji w krypto.

W swej istocie koncepcja świata gry uczyni mapę gier MegaCryptoPolis globalnym placem zabaw do wyświetlania i odkrywania elementów gry wyprodukowanych przez graczy podczas eksploracji mapy.

Mapa gier MegaCryptoPolis stanie się rynkiem – globalnym sklepem dla tokenów NFT ,którymi można swobodnie handlować między graczami.

Aby uczcić to wydarzenie, MegaCryptoPolis oferuje ograniczoną czasowo 30% zniżkę na pakiety zawierające ekskluzywnych obywateli i zasoby generacji A, które można wymienić na token $ MEGA.

zródło:blog.maticnetwork.com

Comments (No)

Leave a Reply