Możliwość wymiany BTC na złoto na giełdzie Paxful

Giełda peer-to-peer Paxful, umożliwia użytkownikom na transakcje za pomocą złota.

Dyrektor generalny Ray Youssef powiedział, że nowa usługa jest bezpośrednią odpowiedzią na prośby użytkowników, oferuje ona opcję zamiany oraz całą procedurę transferu.

Strony zainteresowane najpierw negocjują warunki, czy transfer złota nastąpi osobiście i w jakij lokalizacji. Posiadacz bitcoin’ów (BTC) wysyła następnie uzgodnione fundusze do płatnego depozytu, gdzie czekają, dopóki posiadacz złota nie potwierdzi transferu kruszców, a kontrahent potwierdzi odbioru. W tym momencie Paxful wpuszcza transakcję BTC. Wszystko to musi nastąpić w ciągu 21 dni od zainicjowania płatności, w przeciwnym razie strony mogą przystąpić do sporu.

Zgodnie z komunikatem prasowym transakcje złotem muszą być przekazywane do protokołów Paxful-know-your-customer dla przelewów o wartości ponad 50 USD.

Youssef powiedział, że procedura ta to dyskretny proces wykonywany przez użytkowników Paxful, wymieniając jedną metodę płatności, taką jak przelewy bankowe, a następnie negocjując płatności w złocie lub srebrze poza platformą.

„Nasi użytkownicy już zaczęli to robić na dość dużą skalę. Nie byliśmy tego świadomi, ponieważ trudno było to wyśledzić. W rzeczywistości musieliśmy wejść i porozmawiać z ludźmi ”- powiedział Youssef.

Ta funkcja, unikalna wśród formalnie zorganizowanych giełd, stanowi kontynuację strategicznej pozycji dla Paxful jako zasobu dla osób i miejsc, które inne firmy kryptograficzne często ignorują. Oznacza to na przykład Nigerię, Malezję, Ghanę i Wenezuelę. Youssef powiedział, że są to kraje, które wiele firm zaniedbuje, koncentrując się na Europie i Stanach Zjednoczonych.

„Zachód nie jest całością świata” – powiedział Youssef. „Ogromna większość ludzi znajduje się poza Zachodem na rynkach wschodzących i jest głodna takich rozwiązań”

Youssef przewiduje, że wszelkie wahania rynku oraz handlu towarami między ludźmi wywołane pandemią będą nieistotne w długoterminowej perspektywie, szczególnie w Afryce.

W międzyczasie globalne zamknięcie może w rzeczywistości zwiększyć wzrost obrótów Paxful Rejestracja nowych użytkowników na platformie wzrosła w marcu o 27 procent.

Zródło : Coindesk

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.