Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych ostrzega przed ryzykami związanymi z usługami DeFi

W USA ostrzegają – Uważaj na DeFi

Hakerzy, w tym z Korei Północnej, oraz oszuści wykorzystują protokoły DeFi do transferów i prania brudnych pieniędzy. Taki wniosek zawarty jest w raporcie Departamentu Skarbu USA dotyczącym oceny zagrożeń nielegalnego finansowania w kontekście branży.

W analizie stwierdza się, że usługi DeFi nie wypełniają obowiązków wynikających z ustawy o poufności bankowej.

„Brak świadomości wśród uczestników rynku, jak stosować przepisy AML/CFT, zwiększa ryzyko. W niektórych przypadkach dostawcy mogą próbować zdecentralizować usługi, aby unikać zobowiązań, nie zdając sobie sprawy, że zobowiązania utrzymują się podczas działania serwisu” – tłumaczy raport.

Autorzy analizy przyznali, że liczba przestępstw z użyciem kryptowalut, a szczególnie DeFi, jest niewielka w porównaniu z podobnymi działaniami w walutach tradycyjnych.

„Większość prania brudnych pieniędzy, finansowania terroryzmu […] pod względem ilości i wartości transakcji odbywa się […] poza ekosystemem aktywów cyfrowych za pośrednictwem tradycyjnego sektora finansowego” – zaznaczyli eksperci.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na niedopracowanie usług branżowych, takich jak analiza łańcucha bloków, które „nie usuwają w pełni zauważonych słabości”.

„Rząd USA powinien dążyć do dalszego wspierania odpowiedzialnych innowacji w narzędziach zgodności dla sektora” – podsumowali eksperci.

https://home.treasury.gov/system/files/136/DeFi-Risk-Full-Review.pdf

Comments (No)

Leave a Reply