SEC nie będzie odwoływać się od decyzji sądu w sprawie przeciwko Grayscale

Spot Bitcoin ETF przedmiotem sporu

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie będzie odwoływać się od wyroku na korzyść Grayscale Investments. Poinformowały o tym Reuters i Bloomberg, powołując się na źródła.

Pod koniec sierpnia amerykański sąd uwzględnił wniosek spółki zarządzającej aktywami przeciwko regulatorowi za odmowę przekształceniaGBTCw ETFie Bitcoina . Sąd apelacyjny nakazał SEC ponowne rozpatrzenie swojej decyzji.

Notowania pierwszej kryptowaluty zareagowały na tę wiadomość wzrostem powyżej 27 000 dolarów, ale nie były w stanie utrzymać linii psychologicznej. W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosi 26 870 dolarów.

Analityk giełdowy Bloomberg James Seyffart uważa, że ​​negocjacje pomiędzy Grayscale a SEC rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

W lipcu SEC przyjęła wnioski o wydanie spotowych ETF-ów na Bitcoin od firm BlackRock, VanEck, Invesco, Fidelity Investments i WisdomTree. Później dołączył do nich Franklin Templeton.

Jak dotąd regulator nie wyraził zgody na uruchomienie spotowych funduszy ETF na cyfrowe złoto. Komisja zrobiła wyjątek dla podobnych produktów opartych na kontraktach futures na pierwszą kryptowalutę od ProShares i Valkyrie Investments.

Comments (No)

Leave a Reply