PayPal wstrzymuje rozwój własnego stablecoina

PayPal zwiesza prace nad własnym stablecoinem

System płatności PayPal podjął decyzję o wstrzymaniu rozwoju stablecoina z powodu problemów, które mogą wyniknąć z rządem USA.

Nad stworzeniem kryptowaluty pracowali pracownicy PayPal wraz ze specjalistami z Paxos, który jest emitentem stablecoinów Binance USD (BUSD) i Pax dollar (USDP). W tym tygodniu okazało się, że nowojorski Departament Usług Finansowych zainteresował się działalnością Paxos. W rezultacie kierownictwo PayPal wstrzymało wspólny projekt, najwyraźniej do końca śledztwa.

Nie wiadomo jeszcze, o co podejrzewany jest Paxos. Przedstawiciele nadzoru finansowego odmówili udzielenia tych informacji w trakcie dochodzenia. Pracownicy Paxos również nie skomentowali sytuacji.

W zeszłym roku PayPal otrzymał BitLicense od nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych, która daje prawo do wykonywania różnych operacji na aktywach cyfrowych, na przykład wymiany i przenoszenia monet do innych portfeli. Pod tym względem firma najprawdopodobniej nie ograniczy programu rozwoju stablecoinów, a w najgorszym przypadku dla Paxos dokończy go z innym partnerem.

Comments (No)

Leave a Reply