CTO Tether wyjaśnia, że emisja 1 miliarda USDT na Ethereum posłuży do swapów między blockchainami

1 mld USDT na swapy między sieciami

Tether, popularny emitent stablecoin, po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy wyemitował 1 miliard USDT, co w sumie daje ponad 16 miliardów USDT wyemitowanych w 2023 roku. Najnowsza emisja miała miejsce 12 czerwca na blockchainie Ethereum.

Paolo Ardoino, dyrektor technologiczny (CTO) Tether, na swoim Twitterze wyjaśnił, że najnowsza emisja USDT to część tzw. „uzupełnienia zapasów” na sieci Ethereum. Jak zaznaczył Ardoino, najnowsza emisja nie wpłynie na łączną kapitalizację rynkową USDT, ponieważ jest to transakcja „autoryzowana, ale nie emitowana”. Według CTO, świeżo wyemitowane środki zostaną wykorzystane jako zapas na następny okres zamówień emisji i zamiany łańcuchów.

Zamiana łańcuchów to proces, który pozwala traderom na przenoszenie cyfrowych aktywów z jednego blockchaina do drugiego. Umożliwia to korzystanie z tych samych aktywów cyfrowych na różnych blockchainach.

Ardoino wyjaśnił, że Tether regularnie współpracuje z różnymi platformami kryptowalut, aby pomóc im zrównoważyć płynność USDT na różnych blockchainach. Na przykład, jeżeli giełda kryptowalut ma nadmiar płynności USDT na blockchainie Ethereum i deficyt na blockchainie Tron, gdzie musi przeprowadzić wypłaty, giełda może przenieść swoje USDT z Ethereum na Tron za pomocą zamiany łańcuchów.

W 2023 roku Tether wyemitował ponad 16 miliardów nowych USDT, a jego obecna kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 83 miliardy dolarów. Dominacja USDT na rynku osiągnęła w 2023 roku nowe szczyty, podczas gdy inni emitenci stablecoin zmagały się z problemami regulacyjnymi i bankowymi w Stanach Zjednoczonych.

USDC – drugi co do wielkości stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej – był bliski przejęcia pozycji USDT jako największego stablecoin w 2022 roku. Jednak długotrwała kryptozima i problemy bankowe w USA znacząco osłabiły zaufanie rynkowe do USDC w 2023 roku. Jeremy Allaire, CEO Circle, obwiniał o spadek kapitalizacji rynkowej swojego stablecoin naciski ze strony amerykańskich regulatorów na sektor kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.