Największy dostawca portfeli kryptowalut Blockchain.com uruchamia własną giełdę

Dostawca popularnego portfela kryptowalut Blockchain.com z Luksemburga ogłosił uruchomienie własnej platformy transakcyjnej THE PIT.

Rejestracja użytkowników na nowej platformie rozpoczęła się się we wtorek 30 lipca. W ciągu dwóch tygodni platforma zamierza dodać obsługę około 26 kryptowalut. Wydaje się to być kolejnym trafnym posunięciem. Dotychczas Blockchain.com oferował portfele tylko dla kilku kryptowalut.

Według deweloperów giełda PIT powinna stać się „najszybszą” platformą transakcyjną wśród istniejących i pozwoli na niemal natychmiastową realizację operacji. Ponadto giełda będzie mogła łączyć się z portfelami Blockchain.

Nowa giełda będzie w stanie zapewnić poziom płynności niedostępny dla konkurentów, ponieważ obecnie Blockchain.com ma ponad 40 milionów zarejestrowanych portfeli a to oznacza natychmiastowe transfery środków z giełdy na portfele prywatne i na odwrót. Poza tym nowa giełda kryptowalut może liczyć na samym starcie działalności na kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt milionów potencjalnych użytkowników.

Aby konkurować z takimi gigantami branży kryptowalut jak Coinbase lub Binance, PIT zamierza wprowadzić nową jakość w obsłudze klienta. Będą szybkie i wysokiej jakości interakcje z klientami. Blockchain.com zrobił już w tym kierunku stosowne kroki i rozbudował zespół obsługi klienta zatrudniając i szkoląc dziesiątki nowych pracowników. Dział obsługi klienta stał się tym samym drugim co do wielkości działem firmy.

Blockchain oświadczył, że złożył już wniosek o zezwolenie na prowadzenie działalności w tych krajach, w których jest to konieczne. Do czasu uzyskania odpowiednich licencji firma nie rozpocznie pracy w tych jurysdykcjach.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.