Morgan Stanley ujawnia kwotę inwestycji Bitcoin w Grayscale

Informacje na ten temat inwestycji w BTC pojawiły się w dokumentach sprawozdawczych organizacji.

Morgan Stanley posiada 28 289 udziałów w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Informacje na ten temat pojawiły się w raporcie Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Dokumenty mówią, że Morgan Stanley zainwestował w GBTC za pośrednictwem własnego funduszu Europe Opportunity Fund. W momencie złożenia wniosku do SEC (30 kwietnia 2021 r.) udziały Bitcoin Trust, którymi dysponuje konglomerat finansowy, wyceniane były na 1,3 mln USD.

Zespół Morgan Stanley od początku roku interesował się aktywami cyfrowymi. Na przykład w marcu ogłoszono zamiar otwarcia dostępu do funduszy bitcoinowych dla swoich klientów.
Eksperci Morgan Stanley uważają, że kryptowaluty stały się nową klasą aktywów, która między innymi może służyć do dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych.

Zwrócono uwagę na rosnące zainteresowanie uczestników rynku inwestowaniem w aktywa cyfrowe. To w dużej mierze dlatego Morgan Stanley zajął się zapewnianiem klientom dostępu do funduszy kryptograficznych.

Pod koniec marca 2021 r. w sieci pojawiła się informacja, że Morgan Stanley negocjował zakup udziałów w południowokoreańskiej giełdzie kryptograficznej Bithumb.

https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/0000860720/000175272421139340/xslFormNPORT-P_X01/primary_doc.xml

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.