Uwaga na BitcoinPaperWallet.com Użytkownicy zgłaszają duże straty

Portfele papierowe są uważane za jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania bitcoinów.

Taki portfel nie jest podłączony do internetu, co oznacza, że ​​po wydrukowaniu pary kluczy (publiczny i prywatny), mamy pewność bezpieczeństwa swoich środków.

Nick Wendell (pseudonim) stracił pół miliona dolarów w bitcoinach 7 stycznia. Kurs kryptowaluty zbliżał się do 40000$, a Wendell postanowił przenieść część swoich aktywów na paper wallet. Nie minęła nawet minuta, odkąd 14,5 BTC zostało przelane na adres utworzony za pomocą usługi. Po niedługim czasie i kilku transferach, środki znalazły dom na Binance.

„W ciągu minuty zdałem sobie sprawę, co się stało. Przez kilka minut wydawało mi się, że spadam, że nie dotarłem do ziemi. ”- powiedział Wendell w rozmowie z CoinDesk .

Według Coindesk takich ofiar jest co najmniej 6. Wszyscy twierdzą, że po skorzystaniu z usługi stracili duże sumy. Przypuszczalnie rachunek strat z ostatnich dwóch lat sięga milionów dolarów.

Eksperci odkryli, że BitcoinPaperWallet wysyła kopię każdego klucza prywatnego, który tworzy na serwer, czyli bezpośrednio w ręce atakujących. Bracia Brian i Colin Olds, którzy prowadzą blog PrivacyPros, powiedzieli, że byli gotowi kupić tę witrynę w zeszłym roku, ale natrafili na dowody oszustwa.

Jeśli rozszerzenia portfela MetaMask lub MyEtherWallet (MEW) są zainstalowane w przeglądarce, automatycznie wykrywają BitcoinPaperWallet.com jako źródło phishingu i ostrzegają o tym użytkownika. W maju 2020 r. MyCrypto również zgłosił „lukę” w tym portfelu papierowym, tworząc „backdoor który naraża aktywa na kradzież”.

Olds mówi, że backdoor opisany przez MyCrypto w BitcoinPaperWallet już nie istnieje, ale użytkownicy nadal tracą pieniądze.

Jedna z ofiar zgłosiła, że ​​deponowała aktywa stopniowo w BitcoinPaperWallet od sierpnia 2020 r. Aktywa przesłano na Binance przez nieznane osobyw dniu 21 marca. „Pomyliłem to z inną witryną, z której korzystałem kilka lat temu. W rzeczywistości wpisałem w Google „bitcoin paper wallet” i ten scam pojawił się jako pierwszy”.

Kolejny użytkownik witryny twierdzi, że stracił 50,1 BTC w grudniu. Wysłał kryptowalutę na proponowany adres, poszedł na testy na koronawirusa, a kiedy wrócił, środków już nie było.

Użytkownicy BitcoinPaperWallet są zachęcani do przesuwania kursora po ekranie, rzekomo w celu zapewnienia losowości w procesie tworzenia portfela, ale nie ma to wpływu na ostateczny wynik.

Coś nie tak z BitcoinPaperWallet dzieje się co najmniej od połowy 2018 roku, ale użytkownicy od dawna nie dzwonią na alarm. Przypuszczalnie opróżniane są tylko duże portfele zawierające co najmniej 1 BTC. Użytkownicy takich portfeli stracili podobno co najmniej 124,85 BTC o wartości 6,2 miliona dolarów przy obecnych kursach.

źródło: https://www.coindesk.com/bitcoinpaperwallet-back-door-missing-funds-research

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.