Błąd w blockchainie Solana

Solana ma przerwę w działaniu

6 lutego o godzinie 09:52:45 UTC sieć Solana przestała przetwarzać bloki.

W chwili pisania tego tekstu blockchain był wyłączony przez około 4 godziny.

Inżynierowie ekosystemu badają awarię głównej sieci beta” – stwierdził zespół w raporcie z incydentu.

Laine, twórca oprogramowania blockchain i weryfikator Solana, wyjaśnił, że awaria nastąpiła z powodu „zmniejszonej wydajności” głównej sieci.

Weryfikatorzy zaczęli robić migawki, korzystając ze stanu swojej lokalnej księgi, aby przygotować się do ponownego uruchomienia. Twórcy wciąż przygotowują wydanie” – podała firma.

Laine ogłosił rozpoczęcie ponownego uruchomienia sieci. Walidatory aktualizują oprogramowanie do wersji 1.17.20. Po osiągnięciu udziału na poziomie 80% klaster wznowi produkcję blokową od slotu 246 464 041 (zatrzymanie nastąpiło przy 246 464 003).

Token SOL zareagował na zamknięcie blockchaina, spadając z poziomów około 96 dolarów do poziomów poniżej 94 dolarów. Według CoinGecko cena aktywa spadła o 4,5% w ciągu 24 godzin.

Przypomnijmy, że w lutym 2023 r. walidatorzy Solana dwukrotnie zrestartowali sieć z powodu nieznanego błędu, który spowodował całkowite zatrzymanie działalności gospodarczej.

W czerwcu 2022 r. blockchain uległ awarii z powodu błędu w przetwarzaniu „długoterminowych transakcji innych niż docelowe”, co doprowadziło do zerwania konsensusu.

Comments (No)

Leave a Reply