Justin Sun zaoferował 1,5 miliarda dolarów za Credit Suisse

Justin Sun chce kupić bank

Założyciel Tron, Justin Sun, jest gotów zapłacić 1,5 miliarda dolarów jednemu z największych europejskich banków inwestycyjnych, Credit Suisse, aby „zintegrował go ze światem Web3”.

Głównym pretendentem do zakupu banku jest UBS, który zaoferował 2 mld dolarów. 

Moja wizja przyszłości sektora finansowego obejmuje wykorzystanie potencjału technologii blockchain i zasobów cyfrowych. Przebudowując Credit Suisse w bank przyjazny kryptowalutom, możemy utorować drogę bardziej innowacyjnemu i zdecentralizowanemu systemowi gospodarczemu” – pisze szef Tron.

Justin Sun zwrócił również uwagę na korzystne otoczenie regulacyjne w Szwajcarii. Jego zdaniem w takim miejscu możliwe jest stworzenie „nowego standardu innowacji finansowych, z którego skorzystają wszyscy”.

15 marca akcje Credit Suisse nieoczekiwanie straciły ponad 15% ceny, a spadek z ATHosiągnął 98%. Ta sytuacja zmusiła Credit Suisse do zastanowienia się nad pożyczką w wysokości 53 miliardów dolarów ze Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Wcześniej, w obliczu upadku Silicon Valley Bank, założyciel Tron stwierdził potrzebę stworzenia „niezawodnego banku” dla branży kryptowalut. Z kolei Sun zgłosił się na ochotnika do zapewnienia „wsparcia finansowego, zarządzania i operacyjnego”.

Comments (No)

Leave a Reply