Brian Brooks będzie kierował amerykańskim oddziałem Binance

Wall Street Journal: Brian Brooks w Binance US

Były szef Office of the Comptroller of the Circulation (OCC) w Departamencie Skarbu USA, Brian Brooks, przejmie stanowisko szefa amerykańskiego oddziału giełdy kryptowalut Binance.

1 maja Brooks zastąpi obecnego CEO Binance US Catherine Coley. Nie jest określone, czy pozostanie ona na innym stanowisku, czy opuści firmę.

W rozmowie z CoinDesk Brooks wyraził opinię, że amerykańska spółka zależna prawdopodobnie będzie konkurować z Coinbase. Ma nadzieję, że Binance US będzie w pełni zgodny z szeroką gamą produktów.

Brooks zajmował wcześniej stanowisko kierownicze w Coinbase. Latem 2020 roku Donald Trump mianował go szefem OCC.

Pod kontrolą Brooksa regulator zezwolił bankom na przechowywanie zabezpieczenia stablecoin i kluczy do portfela kryptowalut w imieniu klientów. OCC zapewniło również instytucjom finansowym możliwość korzystania z publicznych blockchainów i stablecoinów do rozliczeń.

W listopadzie 2020 roku sześciu członków Kongresu USA skrytykowało pracę OCC. Ich zdaniem kierownictwo przywiązywało zbyt dużą wagę do kryptowalut.

14 stycznia 2021 roku Brooks zrezygnował ze stanowiska szefa OCC. Później został niezależnym członkiem zarządu firmy Spring Labs zajmującej się ochroną danych.

źródło: https://www.wsj.com/articles/cryptocurrency-giant-binance-hires-former-top-bank-regulator-11618912800

https://www.coindesk.com/video/former-currency-comptroller-brian-brooks-to-become-ceo-of-binance-us

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.