Ludowy Bank Chin przyspieszy tworzenie własnej kryptowaluty

Kryptowaluta Facebooka może skłonić Ludowy Bank Chin (PBoC) do przyspieszenia tworzenia własnej waluty cyfrowej. Zapowiedział to szef działu badań chińskiego banku centralnego Wang Xin, donosi South China Morning Post .

Xin uważa, że ryzyko, jakie Libra niesie ze sobą dla tradycyjnego systemu finansowego, zmusi organy regulacyjne do poświęcenia znacznie większych zasobów i sił na rozwój swojej kryptowaluty.

Jeśli Libra będzie powszechnie stosowana do płatności transgranicznych i będzie funkcjonowała jako pieniądz, będzie miała duży wpływ na politykę pieniężną, stabilność finansową i międzynarodowy system walutowy” – powiedział Wang Xin.

W szczególności Chiny są zaniepokojone tym, jakie waluty będą oferowane przez Librę i jaką rolę odegra w tym dolar amerykański.

W istocie będzie jeden„ szef ”- to dolar amerykański i Stany Zjednoczone. Jeśli to prawda, doprowadzi to do wielu gospodarczych, finansowych, a nawet międzynarodowych konsekwencji politycznych„- ostrzegł Xin.

Xin powiedział, że PBoC jest jednym z pierwszych banków centralnych, które rozpoczęły badanie możliwości stworzenia własnej waluty cyfrowej.

Zaczęliśmy wcześnie, ale ustanowienie naszej pozycji lidera w tej dziedzinie zajmie dużo pracy” – powiedział przedstawiciel Chińskiego Banku Ludowego.

Potwierdził również, że bank centralny uzyskał już zgodę władz na utworzenie przez bank centralny swojej kryptowaluty, ale nie wiadomo, na jakim etapie jest on opracowywany.

Warto zauważyć, że Ludowy Bank Chin już wykazuje postęp w pracy z technologiami blockchain. Na przykład platforma banku centralnego oparta na technologii rozproszonego rejestru przetwarza transakcje walutowe o wartości ponad 30 mld juanów (4,36 mld USD).

Przypomnijmy, po raz pierwszy, przedstawiciele Ludowego Banku Chin ogłosili plany stworzenia własnej kryptowaluty w 2016 roku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.