Bitcoin stanie się rzadszy niż złoto”: prognoza na 500 000 dolarów

Kolejne kosmiczne prognozy ceny BTC

Po nadchodzącym halvingu Bitcoin stanie się rzadszy niż złoto i nieruchomości, co sugeruje, że cena kryptowaluty osiągnie około 500 000 dolarów, napisał popularny bloger PlanB.

Opierając się na swoim modelu Stock-to-Flow przyznał, że kapitalizacja cyfrowego aktywa nie może przekroczyć kapitalizacji złota – ponad 10 bilionów dolarów. Jednak zbliżenie się do tego poziomu i emisja 20 milionów monet doprowadzi do zadeklarowanego kursu, obliczył PlanB.

Nie wskazał ram czasowych, w których cena osiągnie ten poziom.

Jednocześnie trader nakreślił minimalny poziom notowań, poniżej którego jego zdaniem kryptowaluta nie spadnie.

200-tygodniowa średnia krocząca (200WMA) ceny Bitcoina osiągnęła 31 000 dolarów, a kurs w historii nigdy nie spadł poniżej tej wartości. PlanB zakłada, że aktywa „nie zobaczą” ponownie tego poziomu.

Pod koniec stycznia były dyrektor generalny BitMEX Arthur Hayes pozwolił, aby Bitcoin spadł poniżej 35 000 dolarów z wielu powodów. Wśród nich wyróżnił politykęKarmiony, konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie i wybory prezydenckie w USA.

Analityk pod pseudonimem Ali zasugerował wypłatę cyfrowego złota do 32 700 dolarów , zgodnie ze wzorami poprzednich cykli kryptowalut. Partner w firmie venture capital Placeholder, Chris Berniske, stwierdził, że prawdopodobne jest, że cena osiągnie poziom 30 000–36 000 dolarów, a następnie osiągnie najniższy poziom 20 000 dolarów .

Założyciel MN Trading Consultancy, Mikael van de Poppe, zauważył, że Bitcoin „utknął w zakresie równowagi”. Po okresie konsolidacji spodziewa się ruchu w kierunku 48 000 dolarów przed halvingiem i nowego maksimum w drugiej połowie 2024 roku.

Comments (No)

Leave a Reply