Coinbase, Binance, Bitstamp, Crypto.com, Kraken i inni ogłaszają ponowny listing XRP

Binance, Coinbase i inne największe giełdy kryptowalut dodadzą XRP do swoich ofert handlowych

Główne giełdy kryptowalut ogłosiły plany wznowienia handlu tokenami XRP dla użytkowników z USA po decyzji sądu Southern District of New York w sprawieSEKprzeciwko Ripple’owi.

13 lipca Coinbase ogłosiło ponowne wystawienie aktywów. Potwierdził to główny radca prawny platformy, Paul Grewal.

Giełda Gemini poinformowała, że rozważa wprowadzenie XRP zarówno do obrotu spot, jak i instrumentów pochodnych.

Powrót tokena od Ripple na notowania ogłosiła giełda Kraken. Zgodnie z komunikatem prasowym handel aktywami jest dostępny dla użytkowników z USA we wszystkich parach fiat, BTC, ETH i USDT.

Przedstawiciele Crypto.com wskazali, że klienci z USA mogą handlować XRP w aplikacji platformy kryptowalut.

Kupuj XRP po rzeczywistej wartości w USD, EUR, funtach i ponad 20 walutach fiducjarnych” – czytamy w potach.

14 lipca Binance ogłosił otwarcie handlu parą XRP/USDT na amerykańskiej giełdzie.

Podobny krok został podjęty w Bitstamp. Zgodnie z zapowiedzią operacje tokenem są dostępne w USA.

Decyzja o wycofaniu tokena została podjęta przez wiele dużych giełd po tym, jak SEC złożyła pozew przeciwko Ripple w 2020 roku. Agencja oskarżyła spółkę o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci XRP.

Następnie Coinbase , Galaxy Digital , Bitstamp , Crypto.com i B2C2 ogłosiły zamknięcie handlu aktywami dla mieszkańców USA . Bitwise Asset Management usunął token ze swojego flagowego funduszu Bitwise 10 Crypto Index Fund.

W styczniu 2021 roku Kraken powstrzymał amerykańskich klientów przed handlem XRP. Szef regulowanej platformy Bakkt, Gavin Michael, wykluczył dodanie XRP do nowych produktów, a Grayscale Investments obiecał zlikwidować fundusz inwestycyjny Ripple oparty na tokenach .

13 lipca 2023 r. sędzia Analisa Torres orzekł na korzyść kalifornijskiej firmy blockchain. Jej zdaniem sprzedaż programatyczna i inne dystrybucje tokena XRP od Ripple nie stanowią oferty i sprzedaży kontraktów inwestycyjnych.

Jednak instytucjonalna sprzedaż XRP naruszyła amerykańskie przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Przypomnijmy, że na tym tle aktywa z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji przeniosły się do „zielonej strefy”. Cena Ethereum przekroczyła poziom 2000 USD .

Comments (No)

Leave a Reply