Charles Hoskinson: „Vitalik Buterin może pójść do więzienia”

Hoskinson ostrzega Buterina

Szef Cardano, Charles Hoskinson, ostrzegł, że współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin może pójść do więzienia za znajdowanie się na liście najpotężniejszych osób w branży kryptowalut. Charles Hoskinson wyśmiał coroczną listę najbardziej wpływowych osób w świecie kryptowalut prowadzoną przez CoinDesk.

Co roku CoinDesk wyróżnia osoby, które rozwijają branżę kryptowalut i blockchain. Buterin już czterokrotnie znajdował się na szczycie tej listy.

Buterin po raz pierwszy pojawił się na nim w 2014 roku, dzięki swojemu zasadniczemu wkładowi w rozwój inteligentnych kontraktów. Anonimowy twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, także wielokrotnie pojawiał się w rankingach CoinDesk.

Osoby, które pojawiły się już dwukrotnie na liście CoinDesk, to twórca Yearn.Finance Andre Cronje, zwolennik Bitcoina Andreas Antonopoulos, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Coinbase Brian Armstrong, były dyrektor generalny największej giełdy kryptowalut Binance Changpeng Zhao (Changpeng Zhao), jednego z pierwszych Bitcoinów programiści Gavin Andresen i założyciel sieci społecznościowej X (dawniej Twitter) Jack Dorsey.

Wcześniej na tej zaszczytnej liście znajdowali się liderzy projektów kryptograficznych, którzy obecnie rozwiązują problemy z organami ścigania. To założyciel upadłego projektu Terra, Do Kwon, i były dyrektor generalny upadłej giełdy kryptowalut FTX, Sam Bankman-Fried.

Hoskinson obawia się zatem, że znalezienie się na liście wiąże się z 18% ryzykiem postawienia przed sądem i pozbawienia wolności. Z jego obserwacji wynika, że ​​wiele prominentnych osobistości, które kilkakrotnie pojawiały się na liście CoinDesk, borykało się z problemami prawnymi.

Hoskinson zasugerował, że taki sam los może spotkać Vitalika Buterina. Niektórzy członkowie społeczności kryptograficznej odpowiedzieli Hoskinsonowi, że można mu pozazdrościć, ponieważ nie ma go na tej liście.

Inni użytkownicy napisali, że CoinDesk jest stronniczy w stosunku do projektu Cardano, wątpiąc, czy wniósł on znaczący wkład w branżę blockchain i kryptowalut. Jeszcze inni twierdzą, że Hoskinson celowo pomija osiągnięcia Buterina, gdyż od dawna istnieje napięcie między założycielem Cardano a społecznością Ethereum.

Comments (No)

Leave a Reply