W Nigerii certyfikaty szkoleniowe będą weryfikowane za pomocą blockchaina

Nigeryjska Narodowa Agencja Rozwoju Technologii Informacyjnych (NITDA) ma zamiar wykorzystać blockchain do uwierzytelniania certyfikatów National Youth Service Corps (NYSC).

Certyfikaty NYSC są jednymi z najbardziej pożądanych w Nigerii. Jest to obowiązkowy roczny dodatkowy program szkoleniowy dla młodych absolwentów szkół wyższych. Jednak wielu z nich go nie kończy. Jednocześnie dostępność takiego certyfikatu jest obowiązkowa do pracy w niektórych organizacjach, w tym agencjach rządowych. Dlatego też coraz powszechniejsze stają się fałszerstwa takich dokumentów.

Według Yusufa Kashafu, dyrektora NITDA, blockchain to świetny sposób na walkę z fałszowaniem certyfikatów. Szef agencji skontaktował się już z dyrektorem NYSC Yusha Ahmedem w celu omówienia rozwoju systemu weryfikacji opartego na blockchainie:

„Wykorzystując moc blockchaina, postaramy się stworzyć bezpieczny, odporny na manipulacje system, który pozwoli obywatelom, instytucjom i pracodawcom łatwo zweryfikować autentyczność certyfikatów NYSC”.

W maju rząd Nigerii zatwierdził plan transformacji cyfrowej dla krajowej gospodarki i wezwał do powszechnego przyjęcia technologii blockchain.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.