Społeczność Ethereum przyjęła ERC-3643 jako standard tokenizacji aktywów

ERC-3643 nowym standardem tokenizacji aktywów

Standard tokenów zabezpieczających klasy instytucjonalnej ERC-3643 zapewni bibliotekę interfejsów do zarządzania i przesyłania tokenów zabezpieczających zgodnie z wymaganiami regulowanych giełd.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem z 15 grudnia społeczność Ethereum osiągnęła porozumienie w sprawie pełnego konsensusu w sprawie propozycji ulepszenia standardu ERC-3643 i uczynienia go uznanym standardem tokenizacji aktywów w świecie rzeczywistym (RWA).

Zespół programistów Ethereum powiedział, że nowy standard będzie wykorzystywany przez uczestników rynku aktywów cyfrowych do tokenizacji papierów wartościowych, RWA, systemów płatności i programów lojalnościowych.

Weryfikuje uprawnienia użytkowników do otrzymania tokena za pośrednictwem struktury suwerennej tożsamości (SSI), zapewniając anonimowe, ale możliwe do zweryfikowania dane uwierzytelniające.

Zatwierdzony standard został przekazany do dyskusji społeczności Ethereum w 2021 roku. Jest zbudowany na bazie ERC-20 i zawiera dwa oddzielne poziomy uprawnień w celu poprawy bezpieczeństwa i zgodności z wymogami dotyczącymi obiegu tokenów.

Comments (No)

Leave a Reply