Telegram pozwala na wysyłanie USDT

Telegram dodał nową funkcję umożliwiającą użytkownikom wysyłanie sobie nawzajem największego na świecie stablecoina, Tethera (USDT). USDT działa na kilku blockchainach, ale na razie Telegram dodał wsparcie dla stablecoina tylko na Tron. Zgodnie z aktualizacją z 22 marca, USDT-TRON – TRC20 – został dodany do funkcji portfela popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości, rozszerzając tym samym jej możliwości płatnicze w zakresie kupna i sprzedaży kryptowalut. USDT jest trzecią kryptowalutą obsługiwaną przez bota portfela. Dołączyła ona do Bitcoina i tokena The Open Network. W komunikacie Telegrama możemy przeczytać:
„Możesz teraz kupić, zamienić i dokonać transakcji P2P za pomocą Tether USDT (TRC20). Możesz również bezpośrednio wysłać USDT do swoich znajomych bez opłat transakcyjnych.”
Dzięki nowej integracji Telegram konkuruje z innymi platformami mediów społecznościowych, takimi jak Twitter. Serwis Elona Muska dodał wsparcie dla napiwków w Bitcoin i Ethereum w 2021 roku. Zawarł też partnerstwo ze Stripe, aby dodać funkcje płatności za pośrednictwem stablecoina USDC.

Telegram i kryptowaluty

Próba Telegrama z kryptowalutami sięga 2018 roku, kiedy to uruchomiła swoją Telegram Open Network (TON). Początkowo miała to być platforma blockchain proof-of-stake (PoS) z natywnym tokenem. Jej celem miało być umożliwienie płatności w aplikacji. Debiut nie nie przebiegł jednak gładko. Założyciel i dyrektor generalny aplikacji – Pavel Durov – powiedział wcześniej, że musiał zmierzyć się z licznymi oszustami i fałszywymi kontami na Twitterze. Projekt finalnie został porzucony przez Telegram zaledwie dwa lata później. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uznała bowiem pierwszą ofertę monet za nielegalną. To zmusiło Telegram do wycofania się z projektu TON i przekazania go Fundacji TON. W listopadzie ubiegłego roku DWF Labs ogłosiło zobowiązanie do przeznaczenia 10 milionów dolarów na wsparcie ekosystemu TON.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.