Cena Near Protocol podwoiła się w ciągu miesiąca

Near Protocol rośnie 100% w miesiąc

Natywny token blockchain pierwszego poziomu Near Protocol (NEAR) kontynuuje swój miesięczny wzrost: od 20 października cena aktywów podwoiła się. Osiągnęła poziom 2,1 USD.

Wzrostowi towarzyszył wzrost wolumenów obrotu. Na wykresie dziennym indeks RSI wszedł w strefę wykupienia.

Na początku 2023 r. cena monety gwałtownie wzrosła do 2,7 dolara, ale w marcu rozpoczęła się długi spadek. NEAR osiągnął lokalne minimum 18 października na poziomie 0,98 USD. Teraz altcoin przebił poziom oporu i ostro ruszył w górę.

Według CoinGecko, w chwili pisania tego tekstu kapitalizacja rynkowa NEAR wynosi 2,11 miliarda dolarów, a wolumen obrotu osiągnął 400 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin .

Według NearBlocks liczba unikalnych adresów w blockchainie wzrosła w ciągu miesiąca o 5 mln. Jednocześnie liczba codziennych transakcji w sieci w ostatnich miesiącach utrzymuje się na poziomie ok. 1,4 mln.

Mamy poziom głośności ok.ATH, podczas gdy cena nadal znajduje się w przedziale akumulacyjnym” – powiedział analityk Investmox.

Dodał, że wzrostowi aktywów sprzyja rozwój projektu i ostatnie zapowiedzi.

W listopadzie odbyła się konferencja NEARCON 23 , podczas której projekt ogłosił partnerstwo z Eigen Labs w celu stworzenia „pierwszej warstwy finalizacyjnej” dla rollupów Ethereum. Inicjatywa ma na celu zapewnienie szybkich i tanich transakcji.

Ponadto projekt LayerZero ogłosił integrację z blockchainem w celu wdrożenia przesyłania wiadomości między łańcuchami między ponad 40EVM-sieci.

Near ogłosiło także nadchodzącą współpracę z firmą Polygon w celu opracowania rozwiązania opartego na wiedzy zerowej dla sieci WASM .

Później projekt ogłosił zwycięzców hackatonu zorganizowanego podczas konferencji:

  • Quex, repozytorium oparte na sztucznej inteligencji dla programu grantowego Near Grant;
  • Click to narzędzie programistyczne oparte na systemie operacyjnym Blockchain;
  • B4B – graf społecznościowy na blockchainie Near;
  • Proof of Reputation to mechanizm pozwalający na udzielanie pożyczek użytkownikom na podstawie historii aktywności w sieci;
  • DeFi Builder – asystent AI do pisania kodu dla projektów DeFi;
  • Web3 Plugin – zestaw wtyczek dla ekosystemu;
  • Magic Build to narzędzie do tworzenia inteligentnych interfejsów kontraktowych;
  • Obrigado to narzędzie wymagające dużej mocy obliczeniowej, które rozdziela zadania pomiędzy wielu dostawców zasobów.
  • Równolegle Near Protocol wprowadził NEAR Tasks, rynek sztucznej inteligencji oparty na blockchainie.

Jest to platforma samoobsługowa, na której każdy może łatwo przeglądać i wykonywać zadania szkoleniowe dotyczące sztucznej inteligencji, ustanawiając nowy standard w zakresie oznaczania danych dotyczących jakości” – czytamy w komunikacie prasowym.

Jak wynika z oświadczenia, inicjatywa ma na celu połączenie sztucznej inteligencji i Web3 w celu usprawnienia procesów weryfikacji i zarządzania danymi. Za wykonywanie czynności na platformie użytkownicy otrzymają nagrody w tokenach NEAR.

W przyszłości NEAR Tasks ma być rozbudowaną platformą dla społeczności AI, na której firmy będą szukać zewnętrznych wykonawców, a specjaliści będą mogli wybierać odpowiednie projekty.

Przypomnijmy, że w czerwcu Fundacja Near ogłosiła partnerstwo z działem przetwarzania w chmurze chińskiego giganta technologicznego Alibaba Cloud. Współpraca ma na celu przyspieszenie rozwoju inicjatyw Web3 w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Wcześniej twórcy blockchaina zaprezentowali rozwiązanie Blockchain Operation System, które było pozycjonowane jako „system operacyjny dla blockchainów”.

Comments (No)

Leave a Reply