Wierzyciele Mt.Gox zaczęli otrzymywać płatności

Klienci Mt.Gox zaczęli otrzymywać środki

Giełda Bitcoin Mt.Gox, która upadła prawie dziesięć lat temu, zaczęła wypłacać środki niektórym wierzycielom. Świadczą o tym komunikaty na portalach społecznościowych .

Kilku użytkowników Reddita w wątku r/mtgoxinsolvency stwierdziło, że platforma handlowa wysyłała rekompensatę w jenach japońskich za pośrednictwem PayPal.

Właśnie otrzymałem środki” – powiedział użytkownik o pseudonimie Free-End2543, załączając zrzut ekranu dokumentu zawierającego potwierdzenie płatności.

Inny użytkownik również zgłosił otrzymanie środków od Mt.Gox i zauważył, że początkowo wziął tę wiadomość za spam.

Innemu redditorowi zapłacono 0,125 BTC. Według niego giełda nadal jest winna około 750 dolarów.

21 grudnia jednym z pierwszych, który zgłosił płatności Mt.Gox, był japoński użytkownik X występujący pod pseudonimem Visvirial, który otrzymał środki przelewem bankowym.

W listopadzie dyrektor platformy Nobuaki Kobayashi zapewnił klientów, że płatności rozpoczną się przed końcem roku. Zaznaczył, że spłaty wierzycieli planowane są w kilku transzach, obejmujących spłatę podstawową, wcześniejszą ryczałtową i pośrednią.

Jednocześnie we wrześniu spółka przesunęła termin wypłaty rekompensaty o rok do przodu.

Przypomnijmy, że klienci Mt.Gox czekali na zwrot swoich środków już dziesięć lat. Proces rehabilitacji cywilnej rozpoczął się w czerwcu 2018 r . W 2021 roku sąd w Tokio zatwierdził plan zaproponowany przez giełdę.

Powiernik złożył propozycję zwrotu w grudniu 2020 r. W styczniu 2021 roku poznano szczegóły planu , a w lutym sąd zatwierdził go pod kolejne głosowanie.

Rozpoczął się 31 maja i zakończył 20 października. Inicjatywę refundacyjną poparło około 83% użytkowników giełdy.

Comments (No)

Leave a Reply