Portugalska firma energetyczna akceptuje Bitcoin’y

Niektórzy mieszkańcy Portugalii będą mogli płacić za energię elektryczną w Bitcoin’ach.

Luzboa, mała portugalska firma handlująca energią, wkrótce zacznie akceptować Bitcoin’a (BTC) jako płatność za energię elektryczną.

Prezes firmy Pedro Morais Leitão ogłosił w środę, że nowa opcja płatności powinna być dostępna już w tym miesiącu.

Według dyrektora Luzboa w najbliższych dniach utworzy portfel Bitcoin’a, umożliwiając mieszkańcom płacenie za energię elektryczną w ramach nowego systemu płatności znanego jako „Bit Spot”. Według Leitão, firma planuje natychmiastową konwersję otrzymanych bitcoinów na euro, aby chronić swoją działalność przed niestabilnymi cenami. „Jesteśmy świadomi zmienności walut, ale jesteśmy gotowi podjąć pewne ryzyko” – powiedział dyrektor wykonawczy.

Leitão wyjaśnił, że główną ideą inicjatywy jest raczej „zdobycie niszowego rynku” niż skłonienie klientów do przejścia na płatności Bitcoin. „Jest nowe pokolenie, które interesuje się kryptowalutami. Chcemy dać możliwość skorzystania z nowych sposobów płatności – powiedział.

Z siedzibą w Viseu, mieście i gminie w regionie Centrum Portugalii, Luzboa ma podobno około 5000 klientów indywidualnych. Grupa Nexus Energía, piąta co do wielkości niezależna firma energetyczna w Hiszpanii, jest większościowym udziałowcem Luzboa po przejęciu 51% udziałów w firmie w 2017 roku.

Portugalia powoli wyłania się jako kraj przyjazny kryptowalutom, mimo że świadomość branży wśród lokalnych organów regulacyjnych utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie. Kraj ten jest szczególnie znany z pobierania zerowych podatków od handlu detalicznego kryptowalutami po tym, jak portugalski minister finansów ogłosił, że handel detaliczny Bitcoinem nie podlega opodatkowaniu pod koniec 2017 roku.

zródło:cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply