Były dyrektor BitMEX zgodził się na ekstradycję do USA

Sprawy BitMEX ciąg dalszy…

Gregory Dwyer, były dyrektor ds. rozwoju biznesu w BitMEX, zgodził się na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, aby stanąć przed sądem.

W październiku 2020 r. Departament Sprawiedliwości USA oskarżył współzałożycieli giełdy, Arthura Hayesa, Bena Delo, Samuela Reida i Dwyera o naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej.

Agencja stwierdziła, że ​​pozwani „nie umyślnie stworzyli, nie wdrożyli i nie wspierali odpowiedniego programu przeciwdziałania praniu pieniędzy, w tym systemu identyfikacji klientów, który jest powszechnie określany jako KYC ”.

https://twitter.com/BlockchainNewsM/status/1438404800241143809

Reed został aresztowany w Stanach Zjednoczonych, ale został zwolniony za kaucją w wysokości 5 milionów dolarów.

Porozumienie z siedzibą w Wielkiej Brytanii zostało przekazane władzom USA w marcu 2021 r. Hayes poleciał z Singapuru na Hawaje w kwietniu, po wcześniejszym uzgodnieniu warunków dobrowolnego poddania się. Sąd zwolnił również obu za kaucją. Dla Hayesa kwota wyniosła 10 milionów dolarów, a dla Delo 20 milionów dolarów.

Prośba Dwyera o ekstradycję dotarła na Bermudy w lipcu. Sąd orzekł, że zostanie wydany, jeśli decyzja zostanie zatwierdzona przez gubernatora brytyjskiego terytorium zamorskiego Rena Lalji.

Mój podopieczny nadal współpracuje z rządem, aby zapewnić sprawny proces jego przybycia do Nowego Jorku i jest zaangażowany w obronę przed bezpodstawnymi oskarżeniami” – powiedział prawnik Jerome Lynch, reprezentujący Dwyera.

Równolegle z oskarżeniami Departamentu Sprawiedliwości przeciwko giełdzie i jej spółkom powiązanym wniesiony został pozew cywilny przez amerykańską Komisję Giełdy Towarowej (CFTC).

Departament zarzucił oskarżonym prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej oraz łamanie zasad dotyczących wdrażania procedur KYC/ AML .

W sierpniu BitMEX rozstrzygnął spór z CFTC , zgadzając się zapłacić grzywnę w wysokości 100 milionów dolarów i przejść niezależne audyty.

Comments (No)

Leave a Reply