Analityk PlanB przewiduje, że bitcoin wkrótce wejdzie w drugą fazę wzrostu

Zdaniem analityka znanego na twitterze pod nickiem PlanB BTC przygotowuje się do drugiej fali wzrostu.

Wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki wg CoinMarketCap kończą pięciodniowy okres spadków.

Na tle spadku kursu bitcoin członkowie społeczności krypto kontynuowali analizę perspektyw dalszego ruchu BTC.

PlanB, znany analityk w społeczności krypto, jest przekonany, że przed rynkiem czeka druga fala wzrostu. Wskazują na to sygnały jego modelu prognostycznego S2F (stock to flow).

Na potencjał pozytywnego ruchu bitcoina, jego zdaniem, wskazuje również zainteresowanie inwestorów skupionych na długoterminowym przechowywaniu kryptowaluty BTC.

Analityk Willie Wu zgodził się z opinią, że bitcoin może rosnąć. Zwrócił uwagę na fakt, że w tej chwili wskaźniki wskazują na wykupienie bitcoina. Ta sytuacja sugeruje, że zapasy sprzedawców BTC już „wyschły” na rynku. Z kolei spadek podaży może prowadzić do wzrostu wartości aktywów.

Wielu inwestorów bitcoin uważa, że ​​aby kontynuować pozytywny ruch kryptowaluty, konieczne jest „zdobycie przyczółka” powyżej poziomu 40 tysięcy dolarów.

W tym przypadku, według członków społeczności krypto, BTC będzie mógł ponownie celować w 50 tysięcy dolarów.

Analityk Lark Davis zwrócił z kolei uwagę na fakt, że bitcoin wciąż jest zagrożony dalszym spadkiem. Jego zdaniem wskazuje na to prawdopodobieństwo wczesnego przecięcia średnich kroczących 50 i 200 dniowych. Z punktu widzenia analizy technicznej ich styk można uznać za sygnał do upadku kryptowaluty.

Lark Davis uważa, że ​​tylko bardzo pozytywne wiadomości mogą zneutralizować przecięcie krzywych. Na przykład ogłoszenie dużej firmy, takiej jak Facebook, o inwestycji w bitcoin.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.