Analityk PlanB przewiduje, że bitcoin wkrótce wejdzie w drugą fazę wzrostu

Zdaniem analityka znanego na twitterze pod nickiem PlanB BTC przygotowuje się do drugiej fali wzrostu.

Wszystkie kryptowaluty z pierwszej dziesiątki wg CoinMarketCap kończą pięciodniowy okres spadków.

Na tle spadku kursu bitcoin członkowie społeczności krypto kontynuowali analizę perspektyw dalszego ruchu BTC.

PlanB, znany analityk w społeczności krypto, jest przekonany, że przed rynkiem czeka druga fala wzrostu. Wskazują na to sygnały jego modelu prognostycznego S2F (stock to flow).

Sprawdź również: Jak sprzedać bitcoina

Na potencjał pozytywnego ruchu bitcoina, jego zdaniem, wskazuje również zainteresowanie inwestorów skupionych na długoterminowym przechowywaniu kryptowaluty BTC.

Analityk Willie Wu zgodził się z opinią, że bitcoin może rosnąć. Zwrócił uwagę na fakt, że w tej chwili wskaźniki wskazują na wykupienie bitcoina. Ta sytuacja sugeruje, że zapasy sprzedawców BTC już „wyschły” na rynku. Z kolei spadek podaży może prowadzić do wzrostu wartości aktywów.

Wielu inwestorów bitcoin uważa, że ​​aby kontynuować pozytywny ruch kryptowaluty, konieczne jest „zdobycie przyczółka” powyżej poziomu 40 tysięcy dolarów.

W tym przypadku, według członków społeczności krypto, BTC będzie mógł ponownie celować w 50 tysięcy dolarów.

Analityk Lark Davis zwrócił z kolei uwagę na fakt, że bitcoin wciąż jest zagrożony dalszym spadkiem. Jego zdaniem wskazuje na to prawdopodobieństwo wczesnego przecięcia średnich kroczących 50 i 200 dniowych. Z punktu widzenia analizy technicznej ich styk można uznać za sygnał do upadku kryptowaluty.

Lark Davis uważa, że ​​tylko bardzo pozytywne wiadomości mogą zneutralizować przecięcie krzywych. Na przykład ogłoszenie dużej firmy, takiej jak Facebook, o inwestycji w bitcoin.

Comments (No)

Leave a Reply