DeFi token DMM DAO (DMG) spadł o 90% po zamknięciu projektu

DeFi Money Market (DMM) ogłosił dziś wieczorem zamknięcie.

DMM umożliwiał zarabianie odsetek od aktywów w stablecoinach DAI, USDC i USDT, a także w WBTC i ETH.

Ze względu na żądania organów regulacyjnych DMM jest zamykany” – piszą programiści. – Rozumiemy, że masz pytania, ale niestety nie możemy teraz na nie odpowiedzieć. DMM żałuje, że musiał podjąć ten krok”.

Wstrzymano wypuszczanie mTokensów służących do rejestrowania zasobów użytkowników na platformie. MToken można wykupić w dowolnym momencie, „ale jego oprocentowanie spadnie do 0% około 10 lutego”. Twórcy obiecują zorganizować dodatkowy fundusz na wykupienie DMG – tokena zarządzania protokołem DMM. Nie ma jeszcze szczegółowych informacji na ten temat.

Na tle wczorajszej informacji cena DMG spadła o 90% z 0,55 USD do mniej niż 0,06 USD. Co ciekawe, 10 godzin wcześniej cena tokena zaczęła rosnąć i rosła o 44%, chociaż w ostatnich miesiącach rynek DMG nie wykazywał takiej zmienności. Token osiągnął szczyt w lipcu 2020 roku na poziomie 1,64 USD, po czym stopniowo spadał.

Wśród inwestorów DMM znalazł się znany inwestor venture capital i miliarder Tim Draper. W marcu 2020 roku Fundacja DMM ogłosiła przejęcie tokenów DMG przez Draper Goren Holm Ventures. DMM nie wymienia go obecnie jako inwestycję portfelową, ale zarchiwizowana wersja strony w Google wskazuje, że była tam już 4 lutego.

„Wielu inwestorów kryptowalut szuka możliwości generowania stabilnego dochodu pasywnego w bezpiecznym środowisku. Zespół DMM Foundation wykorzystuje blockchain, aby umożliwić użytkownikom zarabianie pasywne ”- powiedział Draper.

Współzałożyciel Chainlink, Siergiej Nazarow, również pozytywnie wypowiedział się na temat projektu: „Dodanie rzeczywistych aktywów jako zabezpieczenia rynków kapitałowych na blockchainie może wygenerować solidny i stabilny dochód w sposób zdecentralizowany i restrykcyjny”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.