Byli dyrektorzy PayPal uruchamiają projekt DeFi dla płatności transgranicznych

Sieć umożliwia natychmiastowe płatności w walutach cyfrowych na całym świecie.

Byli dyrektorzy PayPal, Jim Nguyen i Nas Kavian, uruchomili zdecentralizowaną globalną sieć płatności, która umożliwi natychmiastowe płatności w walutach cyfrowych na całym świecie.

Six Clovers ma w swoim arsenale dwa kluczowe produkty:

  • RAPID to zdecentralizowana sieć płatności b2b, która umożliwia natychmiastowe płatności peer-to-peer na całym świecie. Stablecoin USDC jest używany do transakcji;
  • RAMP to platforma API do konwersji fiat na cyfrowe i odwrotnie.
  • System oparty jest na technologiach blockchain Algorand. Startup został już sfinansowany przez fundusze Borderless Capital, BCW Group, Grupo Supervielle i Angels.

Startup postrzega siebie jako konkurenta Swift, argumentując, że „wchodząc w nową erę finansową, firmy potrzebują nowoczesnej infrastruktury płatniczej, która zmniejsza nieefektywność dzisiejszych przepływów kapitałowych”.

Konkurent, kalifornijski startup Ripple rozpoczął w marcu zamknięte testy blockchaina dla walut cyfrowych banku centralnego (CBDC). Produkt Ripple charakteryzuje się dużą przepustowością, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzanie setek tysięcy transakcji na sekundę. Po raz pierwszy zainteresowanie Ripple tworzeniem narzędzi dla CBDC nastąpiło na początku lutego.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.