Samsung testuje technologię blockchain

Gigant zajmujący się produkcją elektroniki Samsung rozważa wprowadzenie platformy blockchain do zarządzania przesyłkami.

Firma Samsung Electronics – największy na świecie producent mikroprocesorów i smartfonów. rozważa szeroką implementację platformy księgi blokowej do śledzenia globalnych przesyłek.

W rozmowie z Bloombergiem, Song Kwang-woo, szef Blockchain w Samsung SDS – filii IT firmy Samsung – ujawnił, że system blockchain może obniżyć koszty wysyłki o 20 procent.

Warto zauważyć, że dyrektor wykonawczy potwierdził również, że SDS pracuje nad stworzeniem platformy blockchain dla Samsung Electronics, aby poważnie zbadać możliwości zastosowania technologii blockchain na taką skalę.

SDS ma udokumentowane doświadczenie we wdrażaniu technologii blockchain dla branży logistycznej i żeglugowej. Z powodzeniem wdrożyli siedmiomiesięczny projekt pilotażowy do rejestrowania i śledzenia logistyki spedycyjnej importu i eksportu w gigantycznym przemyśle żeglugowym w Korei w grudniu 2017 r.

Technologia blockchain będzie miała olbrzymi wpływ na łańcuchy dostaw przemysłu wytwórczego. Blockchain to podstawowa platforma, która napędza naszą cyfrową transformację.

Raport sugeruje, że karta SD „przewiduje, że w 2018 r. Będzie obsługiwać 488 000 ton ładunku lotniczego i 1 milion jednostek wysyłkowych. W przesyłkach znajdzie się wszystko, od flagowych urządzeń Samsung, takich jak Galaxy S9 i nadchodzącego Note 9, a także wyświetlacze OLED używane przez Apple iPhone’a.

Poza śledzeniem przesyłek, platforma stworzona na blockchain mogłaby nawet skrócić czas i zwiększyć efektywność między wprowadzaniem produktów a ich przesyłkami do użytkowników końcowych.

Szczegóły dotyczące korzystania ze zdecentralizowanej technologii firmy Samsung Electronics są na razie nieznane. Firma Samsung SDS już rok temu opracowała i wdrożyła „Nexledger”, własną platformę blockchain dla przedsiębiorców i przedsiębiorstw.

W maju 2017 r. SDS wprowadził pilot blockchain dla koreańskiego sektora żeglugowego, aby śledzić import i eksport przesyłek towarowych w czasie rzeczywistym, prowadząc konsorcjum, które obejmowało koreańskie Ministerstwo ds. Oceanów i Rybołówstwa, Koreańską Służbę Celną, giganta technologicznego IBM i głównego operatora towarowego Hyundai Merchant Marine.

Samsung SDS, który jest również członkiem Enterprise Ethereum Alliance ( EEA ), z sukcesem zakończył pierwszą próbną sesję wysyłki, która obejrzała cały proces wysyłki, w tym rezerwację i dostawę, z Korei do Chin. Jak wspomniano powyżej, SDS zamknęła swój pilot pod koniec 2017 r., Który ostatecznie ma na celu przetwarzanie „całego eksportu i importu” w Korei za pomocą blockchain.

W listopadzie 2017 r. Metropolitalny rząd Seulu, stolicy Korei Południowej, wybrał Samsung SDS, aby opracować mapę drogową i wdrożyć technologię blockchain w całej administracji miasta jako sposób na zwiększenie przejrzystości i zwiększenie wygody mieszkańców . Rząd miasta Seulu ogłosił wcześniej zamiar zastosowania technologii blockchain w „całej administracji miejskiej” do 2022 roku.

Comments (No)

Leave a Reply